Streda 24.07.2024
Dnes má meniny 
Vladimír
°C
12.06.2024 03:15

V meste sa uskutoční benefičný beh, prinesie i sprievodný program


Ilustračný výrez plagátu


V meste Rimavská Sobota sa v sobotu (15. 6.) uskutoční charitatívna akcia s názvom Vráťme behom nádej. Benefičný beh, ktorého súčasťou bude aj sprievodný program, má pomôcť predčasne narodeným dvojičkám z okolia Rimavskej Soboty. Informovala o tom organizátorka akcie Marcela Vrábeľová.


Myšlienka projektu Vráťme behom nádej vznikla ešte v roku 2017. Prvé dva ročníky sa uskutočnili v rokoch 2018 a 2022 v Rožňave, do oboch sa zapojili desiatky bežcov. "Tento rok beháme pre predčasne narodené dvojičky Tomáška a Oliverka z okolia Rimavskej Soboty, ktorí majú diagnostikovanú detskú mozgovú obrnu. Výťažok poputuje na ich rehabilitácie v špecializovaných centrách," priblížila Vrábeľová.         

Charitatívna akcia sa odštartuje o 9.00 h v areáli Základnej školy M. Daxnera v Rimavskej Sobote. Bežci budú môcť súťažiť v rôznych disciplínach, pripravená je trať na 15,7 kilometra, trať pre hobby bežcov s dĺžkou 4,7 kilometra, detský beh či nordic walking.         

"Štart bude v areáli základnej školy a trasa bude viesť popri rieke Rimava na most, odkiaľ bude pokračovať po ulici L. Svobodu. Na križovatke bežci budú vybiehať na slepú ulicu, z ktorej prejdú na poľnú a lesnú časť trate," uviedla Vrábeľová s tým, že súčasťou podujatia budú aj rôzne sprievodné aktivity pre deti, hudobný program či tombola.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.10.2016
Výstava v múzeu prezentuje dejiny krajčírstva v meste
Dejiny krajčírstva v Rimavskej Sobote v období od vzniku krajčírskeho cechu pravdepodobne na prelome 16. a 17. storočia až do polovice 20. storočia prezentuje aktuálna výstava Pohľad do minulosti krajčírstva.
viac
04.04.2018
V Rimavskej Sobote tohto roku vyasfaltujú približne o 20 lokalít viac
Zhruba o 20 lokalít viac oproti pôvodnému plánu zrekonštruuje tohto roku samospráva Rimavskej Soboty novým asfaltovým povrchom v rámci aktuálne prebiehajúcej rekonštrukcie cestných komunikácií.
viac
05.01.2019
Rimavská Sobota získala podporu na projekt opatrovateľskej služby
Mestu Rimavská Sobota bolo dňa 2. januára 2019 doručené rozhodnutie Implementačnej agentúry Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky.
viac
08.06.2019
Nové oddelenie projektového riadenia bude získavať prostriedky z fondov
Získavanie finančných prostriedkov z fondov a grantov bude úlohou nového oddelenia projektového riadenia, ktoré od 1. júla pribudne v organizačnej štruktúre Mestského úradu (MsÚ) v Rimavskej Sobote.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %