Streda 20.11.2019
Dnes má meniny 
Félix
°C
10.08.2019 04:35

V meste Vranov nad Topľou pribudne 50 parkovacích miest


Ilustračná snímka: Vranov nad Topľou


V rámci opráv miestnych komunikácií, chodníkov a parkovísk, ktoré vranovská samospráva pravidelne počas leta realizuje, pribudne v meste 50 parkovacích miest. Na tlačovej konferencii k investičným prácam o tom v stredu informoval primátor Vranova nad Topľou Ján Ragan.


„Mesto pristúpilo k rekonštrukcii ciest, chodníkov a parkovísk na základe komunikácie s občanmi. Následne sme vytypovali úseky, ktoré sú kritické a ktoré je potrebné opraviť. Okrem menších úsekov, kde budú na niektorých chodníkoch iba vymenené asfaltové kryty, respektíve sa mierne rozšíria parkoviská a dá sa nový asfalt, sú tu aj pomerne rozsiahle práce,“ uviedol. Ide konkrétne o tri úseky. V mestskej časti Rodinná oblasť na Školskej ulici sa zrekonštruuje vozovka v dĺžke 240 metrov, na ulici Krátkej je to úsek dlhý približne 200 metrov a viac ako 450 metrov nového asfaltu pribudne na Ulici kpt. Nálepku.       

Mesto v tomto roku plánuje obnoviť spolu 13 komunikácií vrátane chodníkov a parkovísk. Investície do rekonštrukčných prác predstavujú sumu 200.000 eur. Pochádzajú z vlastného rozpočtu mesta. Mesto odovzdalo zhotoviteľovi stavbu 27. júla, s prácami sa začalo 1. augusta. Ukončené majú byť, podľa zmluvy o dielo, do 84 dní.       

Ako Ragan uviedol, do konca septembra chce mesto zrealizovať aj poslednú stavbu v rámci vlaňajších investičných akcií financovaných z úveru. Ide o komunikáciu na Budovateľskej ulici, kde minulého roka v prácach prekážala rekonštrukcia vodovodov.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.11.2016
Primátor mesta Ján Ragan si cení prvenstvo v rebríčku transparentnosti
Primátor Vranova nad Topľou si cení, že samospráva bola vyhodnotená ako najtransparentnejšia. Vyplýva to z tohtoročného rebríčka transparentnosti 100 najväčších miest na Slovensku, ktorý vo štvrtok (24. 11.) predstavila mimovládna organizácia Transparency International Slovensko (TIS).
viac
10.10.2017
Mestské zastupiteľstvo schválilo tretiu etapu rekonštrukcie centra mesta
Na štvrtkovom zasadnutí mestského zastupiteľstva (5. 10. 2017) poslanci schválili návrh na realizáciu a financovanie stavby „URBANISTICKO – ARCHITEKTONICKÁ ÚPRAVA CENTRA MESTA – 3. ETAPA“.
viac
25.06.2019
Práce na obnove hradu Čičva pokračujú aj v tomto roku
Na hrade Čičva pri Vranove nad Topľou pokračujú v tomto roku v obnove východnej delovej bašty, a to druhou etapou, ktorá by mala ukončiť práce na konzervácii tejto časti historického objektu. K dispozícii majú 12 zamestnancov.
viac
11.11.2019
Mesto investovalo do rekonštrukcií komunikácií 1,4 mil. eur
Mesto Vranov nad Topľou investovalo do rekonštrukcie miestnych komunikácií približne 1,4 milióna eur. Okrem bežných opráv ciest, chodníkov a spevnených plôch tiež počas uplynulého roku zrekonštruovalo zásluhou úverových prostriedkov 16 miestnych komunikácií.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.94 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.74 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.32 %