Sobota 30.05.2020
Dnes má meniny 
Ferdinand
°C
02.04.2020 10:30

V meste začali s dezinfekciou kontajnerov na odpad


Snímka zdroj: (tasr).


V meste Vranov nad Topľou začali s dezinfekciou nádob na odpad aj celých kontajnerových stojísk. Samospráva plánuje činnosť rozšíriť i na lavičky, autobusové zastávky a zábradlia.


Ako sa pre médiá v stredu vyjadril primátor mesta Ján Ragan, mesto nebude limitovať finančné prostriedky, ktoré budú na zabezpečenie týchto hygienických opatrení nevyhnutné ani v prípade ich zvýšenej frekvencie.     

„Myslíme si, že má to svoje opodstatnenie a nechceme nič podceniť,” povedal v tejto súvislosti Ragan s tým, že kontajnery i samotné stojiská sú miesta s najvyššou frekvenciou pohybu obyvateľov, keďže veľká časť z nich v súčasnosti trávi čas vo svojich domácnostiach.       

Dezinfekciu kontajnerov na tuhý komunálny odpad bude pre mesto realizovať spoločnosť, ktorá zabezpečuje jeho zber a likvidáciu, zberné nádoby na separovaný odpad, rovnako ako stojiská samotné bude samospráva dezinfikovať vo vlastnej réžii. Ako o tom informoval vedúci oddelenia verejnoprospešných služieb mestského úradu Ján Fedorňák, mesto na tento účel vyčlení dvoch zamestnancov. Zaobstaralo už aj nevyhnutné vybavenie, motorový rosič, dezinfekčné prípravky na báze chlóru a osobné ochranné pracovné pomôcky pre zamestnancov.      

Zatiaľ budú tieto hygienické opatrenia realizovať raz týždenne, ak by sa v meste objavil prípad ochorenia COVID-19, respektíve by v budúcnosti počet nakazených stúpal, frekvenciu postrekov zvýšia. Výšku finančných prostriedkov, ktoré bude samospráva na tieto účely vynakladať, odhadol Ragan na niekoľko tisíc eur. „Nebudeme určite limitovať tieto finančné prostriedky,” vyjadril sa.      

Aj keď mesto v súčasnosti na svojom území neeviduje žiadneho nakazeného, samospráva predpokladá, že časom sa prípady ochorenia spôsobeného novým koronavírusom vo Vranove objavia. Po dohode s regionálnym úradom verejného zdravotníctva preto mesto už teraz zabezpečilo v športovej hale ubytovacie kapacity pre zdravotnícky personál, ktorý bude s infikovanými prichádzať do styku.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.02.2017
OLO začalo s distribúciou hnedých kontajnerov na bioodpad
Bratislavská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) začala v hlavnom meste s distribúciou hnedých kontajnerov na biologicky rozložiteľný komunálny odpad zo záhrad. Distribúcia kompostérov sa začne v marci.
viac
27.11.2017
Košičania majú prvé podzemné kontajnerovisko
V rámci pilotného projektu modernizácie existujúcich stojísk bolo 27. novembra 2017 odovzdané do užívania prvé podzemné kontajnerovisko na Oštepovej ulici v Mestskej časti Košice-Juh.
viac
15.12.2017
Pri projekte separovaného zberu obvinili niekoľko osôb
Policajný vyšetrovateľ vzniesol obvinenie voči vranovskému primátorovi Jánovi R. a ďalším trom osobám za zločin poškodzovania finančných záujmov Európskych spoločenstiev v súbehu s obzvlášť závažným zločinom subvenčného podvodu. Ďalšie dve osoby obvinil za účastníctvo vo forme pomoci.
viac
29.11.2019
Mesto zvýšilo poplatky za odpad i dane
Prijatím nového všeobecne záväzného nariadenia (VZN) rozhodli vo štvrtok poslanci mestského zastupiteľstva vo Vranove nad Topľou o zvýšení poplatkov za zvoz a likvidáciu odpadov a tiež miestnych daní.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.87 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %