Nedeľa 10.12.2023
Dnes má meniny 
Radúz
°C
29.11.2022 04:15

V mestskom parku sa začali práce na jeho rozsiahlej obnove


Mestský park, foto z archívu. Snímka zdroj: (tasr).


V nitrianskom mestskom parku na Sihoti sa v týchto dňoch začali prvé práce na jeho rozsiahlej revitalizácii. Ako pred časom uviedla radnica, obnova parku pod Nitrianskym hradom v hodnote takmer šesť miliónov eur sa radí svojím rozsahom k najväčším na Slovensku.


Financie na projekt získalo mesto z Európskej únie.

V súčasnosti zhotoviteľ zariaďuje stavenisko a zároveň oplotil časť parku, v ktorej sa zrealizuje prvá fáza. "Práce sa začnú orezom a výrubom chorých a nebezpečných drevín. Prvá fáza bude prebiehať v časti od aleje smerujúcej k Biskupskému hostincu po rieku a štadión a tiež za Malou Hangóckou, kde bude nová zvernica. Druhá fáza revitalizácie sa bude vykonávať v okolí detského ihriska. Harmonogram je nastavený na 12 mesiacov, približne do polovice novembra 2023," informoval mestský úrad.

Ako pripomenul, súčasťou obnovy parku budú napríklad zmodernizované detské ihriská doplnené o inkluzívne prvky. Pribudnú aj workoutové prvky pre seniorov, pikniková lúka s miestami na grilovanie i vyhliadkové mólo nad zvernicou. Opravená bude aj Žabia fontána, revitalizujú sa chodníky z prírodných materiálov a pribudne tiež nové osvetlenie a lavičky. Súčasťou obnovy parku bude aj nová, bohatšia výsadba. "Pôjde o najväčšiu revitalizáciu parku v jeho 150-ročnej histórii. Chceme z neho urobiť moderný park 21. storočia pri rešpektovaní jeho historickej hodnoty," doplnila radnica.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.07.2017
Mesto pripravilo päť projektov na zlepšenie životného prostredia
Nitrianska radnica pripravuje niekoľko projektov zameraných na zlepšenie životného prostredia v meste. Magistrát vypracoval päť zámerov, na ktoré chce získať peniaze z európskych fondov.
viac
02.11.2022
Mestský park prejde najväčšou revitalizáciou v jeho 150-ročnej histórii
V nitrianskom mestskom parku na Sihoti sa v novembri začne rozsiahla obnova. Podľa radnice sa revitalizácia v hodnote takmer šiestich miliónov eur radí svojím rozsahom k najväčším na Slovensku. Financie na projekt získalo mesto z Európskej únie.
viac
25.01.2023
V Starom parku sa naplno rozbehli práce na jeho revitalizácii
V nitrianskom mestskom Starom parku sa naplno začala jeho obnova. Zhotoviteľ si prevzal stavenisko ešte koncom minulého roka. Po jeho oplotení sa v posledných dňoch začali búracie práce a aj úprava zelene.
viac
30.05.2023
V mestskom lesoparku sa začínajú práce na revitalizácii
V mestskom parku v Šali sa v týchto dňoch začali práce na jeho revitalizácii. Ako uviedla radnica, v uplynulých týždňoch prebiehalo vytyčovanie inžinierskych sietí a momentálne sa premiestňujú náučné tabule, ktoré označujú zver a rastliny v lokalite.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.95 %