Pondelok 27.01.2020
Dnes má meniny 
Bohuš
°C
23.07.2019 03:45

V Mliečanoch dokončili renováciu kultúrneho domu a bezprostredného okolia


Budova kultúrneho domu v Mliečanoch pred rekonštrukciou. Snímka zdroj: dunstreda.sk


V rámci takmer trojmesačnej investičnej výstavby dokončili za 80-tis. eur renováciu kultúrneho domu a bezprostredného okolia v obci Mliečany, ktorá patrí pod mesto Dunajská Streda. Odovzdanie kultúrneho domu bude v auguste.


Ako uviedlo mesto na svojej webstránke, kultúrny dom dostal novú tepelnú izoláciu, obnovili strechu, vo vnútorných priestoroch nainštalovali nové osvetlenie, pribudli nové stoly, stoličky a nová kuchynská linka. Okrem iného renovovali aj hygienické miestnosti a pribudla tiež veľká terasa.       

V kultúrnom dome plánujú rôzne akcie, na jeseň vyrezávanie tekvíc, ale aj adventnú slávnosť či mikulášske predstavenie pre deti, čím sa mu navráti pôvodná funkcia miesta stretnutí miestneho spoločenstva či iných podujatí.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.01.2017
Poruba získala eurofondy na rekonštrukciu Obecného úradu
Budovu Obecného úradu v Porube v okrese Prievidza, kde sídli aj dom kultúry, čaká rekonštrukcia s cieľom zníženia jej energetickej náročnosti.
viac
06.02.2018
Stretnutie primátorov a starostov s predstaviteľmi kraja v Dunajskej Strede
Župan TTSK Jozef Viskupič s vicežupanmi kraja pokračujú v sérii pracovných stretnutí s primátormi a starostami jednotlivých okresov. Po Skalici, Senici, Hlohovci a Galante sa stretnutie uskutočnilo v podkrovných priestoroch radnice v Dunajskej Strede, ktoré navrhol známy architekt Imre Makovecz.
viac
14.01.2019
V meste sa zvýši počet mestských policajtov a opatrovateľov
Samospráva mesta Dunajská Streda vyčlenila financie na rok 2019 v súvislosti so zvyšovaním počtu mestských policajtov a opatrovateľov v rámci opatrovateľskej služby. Zvýšila aj rozpočet na údržbu verejných priestranstiev.
viac
04.03.2019
Kultúrny dom v Hanušovciach zrekonštruujú za viac ako 690-tis. eur
Objekt kultúrneho domu v Hanušovciach nad Topľou zrekonštruujú za viac ako 690-tis. eur. Samospráva na tieto aktivity získala nenávratný finančný príspevok.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.45 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.83 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.72 %