Pondelok 25.05.2020
Dnes má meniny 
Urban
°C
03.10.2019 05:00

V Modrom Kameni sa budú v sobotu konať Gaštanové slávnosti


Ilustračná snímka (tasr)


Na súťaž gaštanových zákuskov, ktoré pečú každoročne miestne gazdinky z plodov vlastnej záhrady, sa môžu tešiť návštevníci sobotňajších (5. 10.) Gaštanových slávností v Modrom Kameni.


Ako pre TASR uviedla kultúrno-propagačná manažérka tamojšieho múzea Katarína Hanková Jančeková, podujatie otvorí o 10.00 h ďakovná omša za všetky plody a dary jesennej prírody. "Na omši sa návštevníci stretnú s majiteľom hradu grófom Pavlom Balašom a jeho ženou, ktorým poddaní odovzdajú úrodu gaštanov," priblížila priebeh podujatia.       Na nádvorí kaštieľa a pred jeho hradbami sa budú predávať nielen pečené gaštany, ale aj sadenice gaštana jedlého. "Kto si ich chce upiecť gaštany sám, na predaj budú, samozrejme, aj surové," doplnila Hanková Jančeková.       

Okrem toho čakajú na návštevníkov aj gaštanové palacinky, gaštanové wafle, či gaštanový med. Nebude chýbať ani súťaž na gaštanovú tému. "O 13.00 h vyhlásime víťaza súťaže o najlepší gaštanový zákusok," pripomenula manažérka múzea.       

Celý deň spestria hudobné a tanečné vystúpenia a na záver o 18.30 h vystúpi slovenská rocková skupina Gladiator.       

V tento deň bude v kaštieli otvorená aj expozícia SNM – Múzea bábkarských kultúr a hračiek. Sprievodným programom budú aj bábkarské tvorivé dielne pre najmenších.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.06.2017
Mesto pod Zoborom pozýva všetkých na mestské slávnosti
Od pondelka do stredy (3. - 5. júla 2017) ožije centrum Nitry mestskými slávnosťami „Nitra, milá Nitra...“, Pribinovými a Cyrilo-metodskými slávnosťami, ktoré bývajú každoročne venované významným osobnostiam histórie a súčasnosti Nitry. Nad slávnosťami prevzal záštitu predseda vlády SR Robert Fico.
viac
30.08.2017
Premiéru na Dňoch svätého Huberta bude mať Poľovnícke pasovanie
V kaštieli a priľahlom parku vo Svätom Antone sa bude konať cez blížiaci sa víkend 27. ročník celoslovenských poľovníckych slávností Dni svätého Huberta. Zúčastňujú sa na nich poľovníci zo všetkých kútov Slovenska, ale aj zahraničia.
viac
30.08.2019
Cez Salamandrové slávnosti otvoria Európske dni kultúrneho dedičstva
Súčasťou programu tohtoročných Salamandrových slávností, ktoré budú v Banskej Štiavnici 5. až 7. septembra, bude aj slávnostné otvorenie Európskych dní kultúrneho dedičstva (EDKD).
viac
26.09.2019
Ľubovniansky jarmok potrvá štyri dni, pripravený je bohatý program
Na severnom Spiši vo štvrtok štartuje 23. ročník tradičného Ľubovnianskeho jarmoku. Návštevníci sa môžu opäť tešiť na bohatý program, tombolu, pestrý výber ručne vyrobených výrobkov, rôznych druhov tovaru či špecialít z oblasti gastronómie.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.87 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %