Sobota 02.03.2024
Dnes má meniny 
Anežka
°C
09.11.2023 01:55

V Námestove MŠ na Brehoch má miesto pre viac detí, kapacitu zvýšili prestavbou


Snímka zdroj: Žilina SP21


Materská škola (MŠ) na Brehoch v Námestove má za sebou rekonštrukciu a nadstavbu tretieho pavilónu. Zvýšila sa tým kapacita zariadenia. Mesto Námestovo o tom informovalo na sociálnej sieti.


Stavebné práce v škôlke spustili v máji, dokončili ich v októbri. V prvej etape zrekonštruovali prvé nadzemné podlažie budovy. "Modernizáciou prešlo sociálne zariadenie, jedáleň, šatne, spoločenská miestnosť a ostatné miestnosti v objekte. Táto časť projektu bola financovaná vlastnými zdrojmi mesta," uviedla samospráva.         

V druhej etape urobili nadstavbu. MŠ tak získala ďalšiu triedu s kapacitou maximálne 25 detí. Časť finančných prostriedkov na vybudovanie nadstavby mesto získalo z nenávratných finančných prostriedkov vo výške 382.000 eur, druhú časť dofinancovalo z vlastných zdrojov.

"Celkové oprávnené výdavky projektu predstavujú 526.000 eur," konkretizovalo mesto.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.09.2017
Voľné miesta pre petržalských škôlkarov
Pre Petržalčanov, ktorí nedostali pre svoje dieťa miesto v materskej škole a chodia za prácou smerom do Karlovej Vsi, má mestský úrad dobrú správu.
viac
17.10.2018
Druhú najväčšiu MŠ v meste rekonštruujú, dostane nové kúrenie aj fasádu
Kompletnou rekonštrukciou rozvodov kúrenia prechádzajú v týchto dňoch obe budovy dolnokubínskej Materskej školy (MŠ) Na Sihoti, kde mesto realizuje jednu zo svojich tohtoročných investičných akcií.
viac
13.05.2021
Myjava začala s rekonštrukciou ZŠ s MŠ Turá Lúka za 450 000 eur
Mesto Myjava začalo rekonštrukciu základnej školy (ZŠ) s materskou školou (MŠ) v mestskej časti Turá Lúka. Odhadované celkové náklady na investičnú akciu sú vo výške 450 000 eur. Informoval o tom primátor mesta Myjava Pavel Halabrín.
viac
14.08.2023
Mesto plánuje výstavbu novej MŠ v mestskej časti Pereš
Mesto Košice chce v mestskej časti (MČ) Pereš postaviť novú materskú školu (MŠ) pre 111 detí. S jej výstavbou by sa mohlo začať v prvej polovici budúceho roka. Informuje o tom na svojej webovej stránke. Kapacita mestských škôlok sa zvýši aj od nadchádzajúceho školského roka.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.98 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %