Sobota 25.09.2021
Dnes má meniny 
Vladislav, Vladislava
°C
08.09.2021 10:50

V nevyužívanej budove chce obec vybudovať nové nájomné byty


Snímka zdroj: Mapio.net


V nevyužívanej budove v centre obce Nižná Slaná v okrese Rožňava by mohli vzniknúť nové nájomné byty. Ako TASR informoval starosta obce Tibor Jerga, samospráva má vypracovanú projektovú dokumentáciu a onedlho bude podávať žiadosť o poskytnutie podpory zo strany Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB).


„Je to pekná a veľká budova. Bola postavená za komunizmu, slúžila na obchod a služby,“ uviedol starosta. Ako dodal, aktuálne je nevyužívaná a samospráva pre ňu už dlhšie hľadá novú funkciu.       

Starosta chcel pôvodne v objekte vybudovať domov dôchodcov, tvrdí však, že na to neboli vyhlásené vhodné výzvy na financovanie. „Máme tu veľký nedostatok voľných miest, niekedy musia občania čakať dva, tri aj štyri roky,“ vysvetlil Jerga s tým, že nové zariadenie pre seniorov by ocenili aj obyvatelia z okolitých obcí. Záujem je však podľa starostu aj o bývanie, na obecnom úrade majú už teraz približne 60 žiadostí o pridelenie pripravovaných nájomných bytov.       

V rámci projektu by obec chcela v nevyužívanom objekte vybudovať 12 bytových jednotiek s rôznou dispozíciou. Vhodné by mali byť aj pre seniorov, pre ktorých by samospráva chcela v budúcnosti zriadiť aj opatrovateľskú službu. Náklady na rekonštrukciu prvotne vyčíslili približne na 650.000 eur, podľa starostu však bude rozpočet potrebné pred podaním oficiálnej žiadosti na ŠFRB z dôvodu zvyšujúcich sa cien v oblasti stavebníctva opäť prerátať.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.01.2017
Hlavné mesto začína stavať prvé náhradné nájomné byty
Hlavné mesto SR Bratislava už v najbližších dňoch začne s výstavbou náhradných nájomných bytov pre nájomcov z reštituovaných bytov. Prvých 68 bytových náhrad sa bude stavať v lokalite Pri kríži v mestskej časti Dúbravka.
viac
25.06.2020
Nový investor sľubuje v R. Sobote okrem pivovaru i elektráreň a stovky bytov
Závod na výrobu piva so sladovňou a spracovaním ovocia, dopravno-logistickým centrom a paroplynovou elektrárňou, ale aj 250 až 300 bytov s občianskou vybavenosťou, to všetko sľubuje vybudovať do roku 2024 v Rimavskej Sobote spoločnosť Architecture design and studio z Veľkého Šariša.
viac
21.01.2021
Mesto Košice chce na Jesenského ulici stavať nájomné byty
Na Jesenského ulici v Košiciach by mohli vyrásť mestské nájomné byty. Mesto vyhlásilo súťaž návrhov na ich výstavbu, lehota na predkladanie ponúk uplynie 1. februára.
viac
28.04.2021
Bratislava plánuje v Janíkovom dvore postaviť nájomné byty i parkovací dom
Mesto Bratislava plánuje v petržalskej lokalite Janíkov dvor, blízko plánovanej električkovej zastávky, postaviť jeden z mestských domov určených na nájomné bývanie a spoločne s tým aj parkovací dom režimu P+R.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.79 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.79 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.42 %