Sobota 08.05.2021
Dnes má meniny 
Ingrida
°C
10.06.2020 01:45

V obci Rovinka nainštalovali novú stanicu na meranie kvality ovzdušia


Ilustračná snímka (Slovnaft).


V obci Rovinka, v okrese Senec, nainštalovala spoločnosť Slovnaft novú monitorovaciu stanicu na meranie kvality ovzdušia. Sledovať bude vplyv bratislavskej rafinérie, dopravy a ďalších znečisťovateľov na čistotu ovzdušia.


Dokáže odmerať znečisťujúce látky v ovzduší vrátane tuhých znečisťujúcich látok PM10 a PM2,5. Informoval o tom hovorca spoločnosti Anton Molnár.

Monitorovacia stanica nahradila staršie zariadenie, ktoré v obci meralo kvalitu ovzdušia od roku 1996. „Zariadenie má moderné analyzátory a oproti minulosti sa rozšíril rozsah meraní o tuhé znečisťujúce látky PM2,5, čo sú malé prachové častice alebo sadze. Spoločnosť vlani obnovila svoju monitorovaciu v Podunajských Biskupiciach a v budúcom roku plánuje zmodernizovať zariadenie v bratislavskom Vlčom hrdle. Celkové investície na modernizáciu všetkých meracích staníc dosiahnu 600 000 eur,” spresnil Molnár.

Informácie o kvalite ovzdušia sú zverejňované priamo na stanici, v spoločnosti Slovnaft, ako aj na stránke Slovenského hydrometeorologického ústavu, v časti spravodajstvo kvality ovzdušia.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.10.2016
V meste pribudne stanica na monitorovanie kvality ovzdušia
V Poprade pribudne stanica na monitorovanie kvality ovzdušia. Mestskí poslanci na svojom ostatnom zasadnutí v piatok (21. 10.) schválili prenájom pozemku na zriadenie stacionárnej monitorovacej stanice.
viac
18.09.2017
Novú autobusovú stanicu v Banskej Bystrici otvoria vo štvrtok
Novú autobusovú stanicu v Banskej Bystrici, ktorá je označovaná za najmodernejšiu na Slovensku, otvoria 21. septembra o 9. hodine. Avizoval to na sociálnej sieti banskobystrický primátor Ján Nosko.
viac
24.03.2020
Klimatické zmeny ovplyvnia množstvo a kvalitu vody v riekach
Klimatické zmeny ovplyvnia množstvo a kvalitu vody, ktorá prúdi v riekach. Vplyvom klimatických zmien dochádza aj k zmenám zrážok, ich rozdelenia, výparu a odtokových pomerov v povodí. Uviedol to Miloš Rusnák z Geografického ústavu Slovenskej akadémie vied (SAV).
viac
17.12.2020
V Michalovciach ukončili výstavbu novej autobusovej stanice
V Michalovciach v stredu ukončili stavebné práce na výstavbe novej autobusovej stanice. Zmluvný dopravca Košického samosprávneho kraja (KSK), spoločnosť Arriva Michalovce, začal s jej budovaním na jar tohto roka.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.71 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.63 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.66 %