Streda 08.04.2020
Dnes má meniny 
Albert
°C
25.11.2019 09:55

V obci vybudovali atraktívnu oddychovú zónu pre deti i dospelých


Breznica, snímka zdroj: e-obce


V najväčšej obci Stropkovského okresu, v Breznici, odovzdali do užívania revitalizovanú zónu, ktorej hlavným prvkom je nové multifunkčné detské ihrisko.


V rámci podpory z Programu rozvoja vidieka SR 2014 – 2020 sa tam podarilo oživiť plochu pri miestnej základnej a materskej škole a vytvorili tak oddychovú zónu pre širokú verejnosť.       

"Naším cieľom bolo skvalitniť a rozšíriť lokalitu, kde by mohli obyvatelia a návštevníci obce tráviť voľný čas. Na ploche takmer 300 štvorcových metrov sme vybudovali nové moderné a hlavne bezpečné detské ihrisko, chodníky i plochy spevnené zatrávňovacími dielcami. Vysadili sme aj zeleň, osadili lavičky a odpadkové koše. Pri škole tak vznikol atraktívny priestor pre voľnočasové aktivity pre deti i dospelých," uviedol starosta Breznice Slavomír Brendza.      

 Investície dosiahli viac ako 83-tis. eur, pričom 80 416,42 eura tvorila dotácia z Európskeho poľnohospodárskeho fondu pre rozvoj vidieka. Revitalizácia areálu začala v septembri tohto roka a trvala tri mesiace. Ihrisko je prioritne určené deťom a žiakom z priľahlej materskej a základnej školy, aj všetkým malým Brezničanom.       

"Aj keď nie sme tradičnou turistickou destináciou, do obce ročne zavíta množstvo návštevníkov zo širokého okolia. Vďaka projektu sme posunuli občiansku vybavenosť na vyššiu úroveň a zatraktívnili širšie centrum Breznice," doplnil Brendza.       

Areál spolu so starostom slávnostne v piatok otvorili podpredseda rady športu ministerstva školstva Ján Krišanda a generálny tajomník služobného úradu ministerstva pôdohospodárstva Jaroslav Regec.       

Starosta ďalej uviedol, že nové ihrisko je len jednou z mnohých tohtoročných investícií. Z vlastných i mimorozpočtových zdrojov v obci realizovali akcie za takmer 80-tis. eur. V areáli školy zrekonštruovali jedáleň a viacúčelové ihrisko, obnovili parkovisko pri obecnom úrade a vybudovali nový chodník naprieč obcou. Obnova sa dotkla aj tamojšieho futbalového štadióna. V budúcom roku plánujú inštalovať úsporné obecné osvetlenie a doplniť kamerový systém, postaviť oplotenie na cintoríne a opraviť cestu. Investovať by chceli aj do zavlažovacieho systému na štadióne a v pláne je aj rekonštrukcia chodníka popri ceste prvej triedy prechádzajúcej Breznicou.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.03.2016
Slovenskí škôlkari „maľujú rozprávky“
Projekt Eurorozprávky iniciovali prešovské učiteľky. Škôlkari výtvarne spracovávajú rozprávky európskych krajín.
viac
10.04.2017
Výstavbu novej školy môžu zastaviť spory v samospráve
Výstavba novej školy v Chorvátskom Grobe pokračuje, podľa starostu obce Radovana Benčíka však nevedno dokedy. Na dokončenie stavby si totiž musí obec vziať úver, snahy rokovať o jeho schválení v zastupiteľstve však zatiaľ skončili neúspechom.
viac
29.05.2017
Prorodinné projekty môžu získať peniaze od mesta
Aktívni Trnavčania majú novú možnosť získať prostriedky pre ďalšie svoje projekty. Ku grantovej schéme pre kultúru, šport i zdravie pridala radnica najnovšie dotácie pre program Prorodinne orientované mesto a na tento účel vyčlenila v rozpočte mesta sumu 5000 eur.
viac
07.08.2017
Mesto chce z Mierového námestia v centre vytvoriť pešiu zónu
Centrum Malaciek by sa mohlo výrazne zmeniť. Vedenie okresného mesta plánuje vytvoriť z Mierového námestia pešiu zónu a súčasné parkovisko na tejto ploche presunúť pod zem.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.01 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.15 %