Streda 24.04.2024
Dnes má meniny 
Juraj
°C
26.02.2024 03:10

V obci Záriečie otvorili nové jasle, slúžiť budú pre celú Púchovskú dolinu


Ilustračná snímka (TASR)


V obci Záriečie v Púchovskom okrese otvorili nové jasle pre deti do troch rokov. Jasle otvorilo občianske združenie Slniečko volá na deti. Informovala o tom štatutárka združenia Elena Behrová.


Kapacita zariadenia je 12 miest, slúžiť bude pre deti z celej Púchovskej doliny i okolia. Objekt je unikátny bazénom pre spastické deti s možnosťou liečebného plávania pre najmenších. Plávanie a pohyb vo vode podľa Behrovej pomáhajú správnemu rozvoju motoriky a pohybového aparátu, čo je dôležité najmä pre vekovú kategóriu detí do troch rokov. Celý objekt je bezbariérový.         

"Napísali sme projekt na vybudovanie jaslí so žiadosťou o spolufinancovanie zo strany Trenčianskeho samosprávneho kraja. V okolí nemáme žiadne zariadenie, ani škôlku ani jasle pre detičky, kde by bol k dispozícii bazén pre spastické deti," doplnila Behrová.         

Príprava a samotná realizácia projektu trvali takmer päť rokov. Stavať sa začalo v októbri 2022. Projekt bol spolufinancovaný z Integrovaného regionálneho operačného programu. Celková výška oprávnených výdavkov projektu presiahla 370.000 eur, príspevok z európskych fondov bol 316.000 eur. Spolufinancovanie zo štátneho rozpočtu bolo 37.000 eur a zvyšné náklady išli z vlastných zdrojov združenia.         

Otvorenie jaslí privítal aj starosta Záriečia Peter Haluška. Podobné zariadenie pre Púchovskú dolinu s viac ako 7000 obyvateľmi chýbalo.         

"Veľmi sa tešíme a vítame iniciatívu občianskeho združenia. Najbližšie jasličky sú v Púchove, kde je z kapacitných dôvodov problém nájsť miesto. Verím, že rodičia a rodiny, ktoré sem umiestnia svoje deti, budú spokojní s takýmito nadštandardnými priestormi," zdôraznil Haluška.

Autor: V obci Záriečie otvorili nové jasle, slúžiť budú pre celú Púchovskú dolinu


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.12.2016
Lyžiarske svahy v Bachledovej doline otvoria už v piatok
V Bachledovej doline v Ždiari v okrese Poprad sa v posledných dňoch nachádza okolo 40 centimetrov prírodného snehu. Mínusové teploty vytvárajú ideálne podmienky aj pre technické zasnežovanie vo všetkých troch dolinách.
viac
27.09.2017
Chodník korunami stromov v Bachledovej doline sprístupnia v piatok
Návštevníci Bachledovej doliny neďaleko obce Ždiar v okrese Poprad sa v piatok (29. 9.) budú môcť vybrať na prechádzku do korún stromov. Stavba chodníka, ktorej maximálna výška dosahuje 24 metrov, sa blíži do finále. V Bachledovej doline však ešte stále prebiehajú montážne práce a úpravy okolia.
viac
23.04.2021
Chodník korunami stromov čaká na prvých návštevníkov už túto sobotu
Chodník korunami stromov v Bachledovej doline bude od soboty (24. 4.) opäť otvorený. Informovala o tom marketingová pracovníčka strediska v Bachledovej doline Kristína Jakubová s tým, že pre návštevníkov bude sprístupnený denne.
viac
20.12.2022
Mesto Martin otvorí v januári detské jasle v mestskej časti Záturčie
Martinská samospráva otvorí v januári 2023 zariadenie starostlivosti o deti do troch rokov v mestskej časti Záturčie. Podľa hovorkyne mesta Zuzany Kalmanovej záujemcovia o prihlásenie detí už môžu podávať svoje žiadosti.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.17 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.81 %