Sobota 20.07.2024
Dnes má meniny 
Iľja, Eliáš
°C
12.01.2023 01:30

V piešťanskom regióne chystajú v tomto roku tradičné i nové podujatia


Ilustračná snímka.


Niekoľko sto kultúrnych a spoločenských akcií pre všetky vekové kategórie čaká v tomto roku obyvateľov a návštevníkov piešťanského regiónu.


Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Rezort Piešťany zverejnila termíny top podujatí, medzi ktorými nechýbajú Piešťanské zlaté stuhy, Piešťanské rendezvous i Historický deň. Informovala o tom výkonná riaditeľka OOCR Tatiana Nevolná.

"Okrem tých, na ktoré sú návštevníci dlhodobo zvyknutí, pribudnú aj nové akcie, ktoré ešte viac zatraktívnia región ako turistickú destináciu," uviedla Nevolná. Akcie sa konajú priebežne od začiatku roka, polovica mája potom patrí tradične niekoľkodňovej prehliadke umeleckých remesiel a na piešťanskom letisku sa uskutoční festival letectva. Oficiálne otvorenie letnej kúpeľnej sezóny s bohatým programom bude v prvý júnový víkend.

"Ani tento rok nebudú chýbať známe medzinárodné podujatia - hudobný festival a noblesná prehliadka automobilových veteránov. Leto v regióne vyvrcholí slávnym krojovaným Anna bálom, festivalom pouličného umenia a športovým zápolením železných mužov. Sezónu uzatvorí filmový festival Cinematik a neodmysliteľná kvetinová súťaž Victoria Regia," doplnila Nevolná. V roku 2023 Piešťany čaká aj pripomienka 910. výročie prvej písomnej zmienky o meste v Zoborskej listine. "Už teraz môžeme sľúbiť, že návštevníci nášho regiónu sa majú naozaj na čo tešiť a každý si u nás určite nájde program podľa svojej chuti," uzavrela.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.03.2022
Jar a leto budú v regióne Piešťan bohaté na podujatia
Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Rezort Piešťany má v kalendári na tento rok viac ako stovku podujatí.
viac
23.11.2022
Rezort Piešťany podporí aj v budúcom roku projekty cestovného ruchu
Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Rezort Piešťany bude aj v nasledujúcom roku prideľovať finančné príspevky na projekty súvisiace s rozvojom turizmu v piešťanskom regióne.
viac
18.02.2023
OOCR Rezort Piešťany podporí v tomto roku 40 projektov
Spolu 40 projektov, orientovaných na rozvoj turistického ruchu podporí v tomto roku sumou 101 000 eur Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Rezort Piešťany.
viac
02.05.2023
Program podujatí v regióne ponúka v máji viac ako 140 akcií
Viac ako 140 akcií ponúkne v máji región Piešťany svojim návštevníkom. Informovala o tom výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Piešťany rezort Tatiana Nevolná.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %