Sobota 27.11.2021
Dnes má meniny 
Milan
°C
09.10.2021 10:10

V polyfunkčnej budove pribudne 14 bytov a 6 apartmánov


Snímka: Michal Paška


Ďalšia lokalita v Liptovskom Hrádku sa začína postupne meniť. Reč o polyfunkčnej budove na Belanskej ulici, ktorá sa nachádza medzi obvodným oddelením polície a domom kultúry.


Budove teraz dominuje predajňa potravín na prízemí. Po rekonštrukcii v nej pribudne spolu 14 bytov a 6 apartmánov. Investor na internetovej stránke projektu uvádza, že byty budú pre nových majiteľov pripravené k nasťahovaniu sa na konci roku 2022. 

„Skvalitnia sa služby pre obyvateľov, pretože dôjde aj ku kompletnej rekonštrukcii predajne potravín. Majiteľ sa v polyfunkčnom objekte rozhodol postaviť aj byty, ktoré zvýšia bytový fond v našom meste. Myslím, že je to najlepšie riešenie, pretože od prvého poschodia bola polyfunkcia nevyužitá. Z nášho pohľadu je tiež dôležité, že opravený bude prechod popri tejto budove. Pergola bude bezpečnejšia, funkčnejšia a estetickejšia,“ povedal primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger.

 

Autor: Michal Paška


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.09.2016
Rekonštrukcia ušetrí mestu vyše stotisíc eur ročne
Liptovskomikulášska radnica získala maximálnu výšku príspevku na projekt zníženia energetickej náročnosti objektu mestského úradu, takmer dva milióny eur. V súčasnosti už v plnom nasadení pracujú stavbári na rekonštrukcii.
viac
29.04.2020
ZMOS prerokovalo PVV a jeho dosahy
Snaha o vytvorenie bezkorupčného prostredia na Slovensku je jedným z pozitív v programovom vyhlásení vlády (PVV). Po utorňajšom rokovaní predsedníctva Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) v Liptovskom Hrádku to uviedol jeho šéf Branislav Tréger.
viac
22.01.2021
Vstup do Liptovského Hrádku sa vizuálne mení
Vjazd do Liptovského Hrádku v smere od Liptovského Mikuláša prechádza vizuálnou premenou. Budovy na ploche medzi riekou Belá, železnicou a hlavným cestným ťahom asanovali, územiu bude po novom dominovať predajňa obchodného reťazca.
viac
30.04.2021
V Liptovskom Hrádku opravujú strechu na budove pre dobrovoľných hasičov
Mesto Liptovský Hrádok v týchto dňoch realizuje opravu strechy na budove, ktorú využívajú tamojší dobrovoľní hasiči. Je súčasťou objektu spoločnosti BYP, s. r. o., na Hviezdoslavovej ulici.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.66 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.60 %