Piatok 21.06.2024
Dnes má meniny 
Alojz
°C
05.06.2024 01:10

V Prešovskom kraji je pre cyklistov pripravená Dovolenka na bajku


Ilustračný výrez plagátu


Prešovský samosprávny kraj a Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska pripravili tretí ročník kampane Dovolenka na bajku. Formou súťaže ponúka cyklistom 15 tipov na cyklovýlety rôznej náročnosti. Súťažné body môžu cyklisti získať aj za účasť na cyklistických podujatiach v PSK.


Cieľom kampane Dovolenka na bajku je predstaviť zaujímavé cyklistické trasy v Prešovskom kraji, vrátane nových úsekov a cyklotrás, ktoré prešli obnovou. Kampaň trvá od 6. júna do 30. septembra 2024. Cyklisti, ktorí absolvujú minimálne sedem lokalít, získajú hodnotný cyklo balíček Dovolenkára na bajku. Návštevu troch lokalít je možné nahradiť návštevou troch cyklopodujatí prebiehajúcich na území Prešovského kraja.

V každej lokalite sa cyklisti odfotia so súťažným odznakom a fotografie zašlú mailom na dovolenkanabajku@psk.sk. Nové odznaky si cyklisti môžu vyzdvihnúť na piatich výdajných miestach, zároveň platia aj odznaky z predošlého roka.

Tretí ročník obľúbenej cyklokampane prinesie pre cyklistov opäť nové lokality, ktoré budú môcť spoznávať počas letných mesiacov v sedle svojho bicykla. Nebude chýbať ani čerstvo otvorený 14 km dlhý úsek Starina – Ruské, ktorý pokračuje až na poľskú hranicu na Ruské Sedlo. Som rád, že Dovolenka na bajku si našla svojich priaznivcov, a to nielen z Prešovského kraja. Cyklovýlety v našich lesoch, kopcoch, ale aj na cyklotrasách, pri kultúrnych pamiatkach či vodných plochách sú totiž jedinečné a prinášajú unikátny zážitok. Preto pozývam všetkých nadšencoch cyklistiky, ale aj príležitostných jazdcov, aby si prišli užiť Dovolenku na bajku po Prešovskom kraji,“ priblížil predseda PSK Milan Majerský.

K súťažným trasám patria aj lokality ako dolina Blajzloch na okraji Slovenského raja, časť medzinárodnej cyklotrasy Aquavelo  (Bardejovské Kúpele – Kurovské sedlo), hrebeň Spišskej Magury s nádhernými výhľadmi, výšľap na Sľubicu, cyklochodník Mníšek nad Popradom – Legnava na trase EuroVelo 11 alebo prechod Levočskými vrchmi. Cyklisti sa môžu vydať aj na cyklotrasu Po stopách Rakúsko-Uhorska v Stropkovskom okrese, ktorá v roku 2023 prešla kompletnou obnovou značenia. Obnovené značenie bude cyklistov navigovať aj Slanskými vrchmi.

„Na svoje si v kampani prídu rekreační cyklisti aj milovníci adrenalínu. Tri lokality tvoria singletracky, ktoré sa tešia čoraz väčšej obľube verejnosti. Ponuku dopĺňa takmer 40 cyklistických podujatí,“ uviedol  predseda  KOCR Severovýchod Slovenska Michal Iľkanin.

Prehľad súťažných cyklovýletov a cyklistických podujatí nájde verejnosť na  www.severovychod.sk. Ku každej trase je priradený jej popis vrátane náročnosti, dĺžky trasy, času a informácie o prevýšení.

Zoznam lokalít – Dovolenka na bajku po Prešovskom kraji 2024:

Prehľadná mapa a informácie o trasách: https://www.severovychod.sk/clanok/dovolenka-na-bajku-po-presovskom-kraji-2024/

EASY:

Starina – Ruské (Poloniny)

Mníšek nad Popradom – Legnava

MEDIUM:

Sninské rybníky – Zemplínske Hámre (Vihorlat)

Po stopách Rakúsko-Uhorska (Stropkov/Sitník – Buková hôrka)

Drienica Štart – Lysá

Sedlo Kopanec – Dolina Blajzloch (Vernár, Slovenský raj)

HARD:

Cez Slanské vrchy(fotopoint Hanušovské sedlo)

Aquavelo (Bardejovské Kúpele – Kurovské sedlo)

Okruh Levočské vrchy(fotopoint – Marčulina)

Podolínec – Veľký Lipník

Sľubica (pohorie Branisko)

Hrebeň Spišskej Magury (Spišská Belá – Hrebeň Spišskej Magury – Ždiar – Spišská Belá)

SINGLETRACKY:

Prešovské singletracky

Liečivé singletracky, Bardejovské Kúpele

Cyklostopy, Stará Ľubovňa

 

Autor: (KOCR Severovýchod Slovenska)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.09.2017
Z grantového programu Šariš ľuďom rozdelia na projekty 16 000 eur
Projekty, ktoré podporujú rozvoj cestovného ruchu v Prešovskom kraji a pomáhajú revitalizovať symboly kraja, majú šancu získať finančnú podporu v rámci grantového programu Šariš ľuďom od Pivovarov Topvar prostredníctvom Komunitnej nadácie Veľký Šariš.
viac
29.11.2018
Ocenili najlepšie stredoškolské časopisy. Zvíťazili Stretnutia z Kežmarku.
Najlepším stredoškolským časopisom v Prešovskom kraji je časopis Stretnutia z Gymnázia P. O. Hviezdoslava v Kežmarku. Odborná porota zostavená z aktívnych novinárov ho ocenila premiérovo prvým miestom.
viac
17.01.2019
Poznáme ocenené osobnosti a produkty cestovného ruchu Prešovského kraja 2018
Za rozvoj CR v samospráve bude ocenený Štefan Bieľak. Ocenenia za prínos v rozličných oblastiach cestovného ruchu v Prešovskom kraji budú udelené piatim osobnostiam. Za celoživotný prínos budú ocenení Zuzana Šedivá in memoriam a Ján Gondek.
viac
30.11.2020
Anketu Najlepší v cestovnom ruchu PSK prispôsobili koronakríze
Siedmy ročník ankety Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja za rok 2020 vyhlásila Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska. Tradičné kategórie tento rok nahradia len dve, reagujú tak na situáciu okolo nového koronavírusu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.67 %