Utorok 25.06.2024
Dnes má meniny 
Olívia, Tadeáš
°C
29.12.2021 03:20

V prihraničných okresoch Trnavského kraja predstavia šľachtické rody


Vlak Štefánik.


Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trnavský kraj aj napriek nepriaznivej pandemickej situácii hľadala v roku 2021 spôsoby na rozširovanie možností turistiky a spoznávania regiónu.


V budúcom roku chce pokračovať v rozbehnutých projektoch a zároveň priniesť ďalšie atraktívne novinky, uviedla Katarína Čučková z KOCR.

"Očakávame, že rok 2022 bude opätovne veľmi náročný pre cestovný ruch vzhľadom na pokračujúcu pandémiu a s tým súvisiace podmienky na vstup zahraničných návštevníkov na Slovensko. Plánujeme sa preto zamerať aj na prihraničné regióny, chceme ponúknuť témy, ktoré pohraničie spájajú, a to sú šľachtické rody a ich osobnosti, a cez ne pripomínať ich život, dielo a prínos pre naše regióny a dnešnú dobu," uviedol predseda KOCR Pavol Kalman s tým, že organizácia bude hospodáriť s celkovým rozpočtom takmer 920 000 eur.

Letnú výletnú sezónu končiaceho sa roka odštartovala KOCR historickými jazdami - výletnými vlakmi Pálffy a Štefánik i Brezovskou lokálkou. "Tieto historické mašinky s divadelným predstavením v podaní hercov trnavského divadla jazdili z Bratislavy alebo z Nového Mesta nad Váhom do Smoleníc a do Brezovej pod Bradlom. Počas prázdnin prešli 1823 vlakových kilometrov a previezli spolu 1332 cestujúcich. Vďaka veľkému záujmu výletníkov plánujeme v tomto projekte pokračovať," uviedla riaditeľka KOCR Agáta Mikulová. Vyhľadávaným spôsobom cestovania za zážitkami sa stali aj cyklobusy Od vody k vode zo Senca do Čunova a cyklobusy do Malých Karpát, ktoré prispeli k zvýšeniu záujmu turistov o cyklovýlety z Trnavy a z Piešťan.

Na jeseň KOCR pripravila dušičkový splav Dunajský svetlonos, počas ktorého účastníci splavovali rozvetvené dunajské ramená v katamaránoch s lampášmi. "Téma termálnej vody dostala priestor príchodom sychravého počasia, keď sme v spolupráci so Železničnou spoločnosťou Slovensko, Thermalparkom Dunajská Streda a Thermal Corvinus Veľký Meder uviedli na trh aquapass Vlakom za termálom. Ide o vlakový lístok slúžiaci zároveň ako vstupenka do akvaparku," doplnila Mikulová. Na záver roka, tesne pred vyhlásením lockdownu, sa KOCR v spolupráci s Divadlom Jána Palárika v Trnave podarilo uviesť premiéru zážitkovej prehliadky mesta Piešťany podľa Wintera.

Partnermi projektu KOCR sú Trnavský samosprávny kraj, oblastné organizácie Región Trnava, Záhorie, Rezort Piešťany, ku ktorej sa v tomto roku sa pridali mesto Hlohovec a nová organizácia Matúšova zem – Mátyásföld.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.09.2017
Návštevnosť Trenčianskeho kraja rastie
Záujem o Trenčiansky kraj z roka na rok stúpa. Potvrdzujú to štatistické údaje a porovnania návštevnosti z predchádzajúcich rokov. Rozlohou síce malý, ale turistickým potenciálom veľký Trenčiansky kraj navštívilo v prvom polroku 2017 o 19 % viac turistov ako v rovnakom období minulého roku. 
viac
29.12.2020
Krajská organizácia cestovného ruchu vyhlásila súťaž návrhov risografík
Verejnú súťaž návrhov risografík, ktoré majú ilustrovať zaujímavosti a príbehy regiónov Trnavského kraja, vyhlásila 28. decembra Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trnavský kraj. Informovalo o tom komunikačné oddelenie Trnavského samosprávneho kraja (TTSK).
viac
30.07.2021
Cyklisti medzi Sencom a Čilistovom môžu využiť nový cyklobus
Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trnavský kraj začala prevádzkovať cyklobus zo Senca cez Jelku až do Čilistova. Informovala o tom Katarína Čučková z KOCR Trnavský kraj.
viac
03.01.2023
Trnavský kraj sa v cestovnom ruchu nezameriava iba na domácich návštevníkov
V záujme využitia potenciálu Letiska Piešťany sústreďuje Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trnavský kraj svoju pozornosť aj na Blízky východ. Informoval o tom Martin Palkovič z KOCR Trnavský kraj.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.21 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.14 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.64 %