Pondelok 02.10.2023
Dnes má meniny 
Levoslav
°C
28.08.2023 02:25

V Raslaviciach prešiel opravou most aj časť vozovky za viac ako 214 600 eur


Most nad potokom Hrabovec pred obcou Nižné Raslavice (okres Bardejov), ktorý rekonštruuje Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja (SÚC PSK). Snímka zdroj: (tasr).


Poškodená lávka na moste v Raslaviciach v okrese Bardejov je zrekonštruovaná. Opravené sú tu aj dva cestné úseky, ktoré boli značne poznačené trhlinami a nerovnosťami.


Do cestných prác Prešovský samosprávny kraj (PSK) v Raslaviciach investoval viac ako 214 600 eur. Informovala o tom hovorkyňa kraja Daša Jeleňová.

"Oprava základovej konštrukcie mosta sa naplánovala z dôvodu poškodenia a degradácie jej betónu, ktorý vykazoval značné známky korózie. Po preložke inžinierskych sietí sa uskutočnilo rozobratie oceľovej konštrukcie, sanácia základových konštrukcií a výmena poškodených častí. Nasledovala povrchová úprava dielov a montáž oceľovej konštrukcie," uviedla Jeleňová.

V obci sa oprava vozovky zrealizovala na vybraných úsekoch cesty tretej triedy, ktoré vykazovali poškodenia vo forme priečnych trhlín a hrboľov.

"Zrekonštruovala sa časť pred mostom s dĺžkou 0,096 kilometra a ďalší takmer 0,4 kilometra dlhý úsek predmetnej cesty. Práce zahŕňali frézovanie jej vozovky, zhotovenie konštrukcie a realizáciu vodorovného dopravného značenia," priblížila Jeleňová s tým, že práce prebiehali približne 90 dní.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.10.2021
Prešovský kraj preinvestoval vo Veľkom Šariši vyše jeden milión eur
Vo Veľkom Šariši už majú dokončenú rekonštrukciu jediného mosta pre motoristov, ktorý spája oba brehy Torysy. Hotové sú už aj práce smerom na Medzany i Kanaš i na svetelnej križovatke. Prešovský samosprávny kraj tu preinvestoval celkovo 1,13 miliónov eur.
viac
19.04.2022
Kraj investuje do opravy mosta pred Raslavicami viac ako 330 000 eur
Celkovo 334 281 eur investuje do opravy mosta pred obcou Raslavice v Bardejovskom okrese Prešovský samosprávny kraj (PSK). Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja (SÚC PSK) s rekonštrukciou mosta začala koncom marca.
viac
11.06.2022
Most v obci Jezersko sa rekonštruuje. PSK tu preinvestuje 200-tisíc eur
Prešovský samosprávny kraj aktuálne realizuje v rámci Kežmarského okresu viacero investičných akcií. Jednou z nich je aj rekonštrukcia 48-ročného mosta v obci Jezersko. Na opravu jeho zlého stavebno-technického stavu z vlastného rozpočtu preinvestuje takmer 200-tisíc eur.
viac
19.04.2023
Do obnovy mosta v Nižnom Hrušove kraj investuje takmer 285 000 eur
Takmer 285 000 eur investuje Prešovský samosprávny kraj (PSK) do obnovy mosta v Nižnom Hrušove v okrese Vranov nad Topľou. Komplexnú obnovu si vynútil zlý stavebno-technický stav objektu, ktorý bol hodnotený v šiestom zo siedmich stupňov. Informovala o tom hovorkyňa kraja Daša Jeleňová.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.14 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.93 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %