Sobota 27.11.2021
Dnes má meniny 
Milan
°C
15.10.2021 04:55

V.Remišová:MIRRI zaviedlo pri eurofondoch desiatky zmien,starostovia ich ocenili


Veronika Remišová, snímka TASR


Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR zaviedlo desiatky zmien v riadení eurofondov, aby urýchlilo a zjednodušilo ich čerpanie. Zmeny ocenili aj opoziční starostovia a primátori. V reakcii na kritiku starostov to uviedla vicepremiérka Veronika Remišová.


"Od nástupu našej vlády v marci 2020 sme razantne zrýchlili čerpanie o 2,7 miliardy eur – to sú peniaze, ktoré iba za uplynulý rok a pol išli do regiónov na cesty, školy, škôlky, zdravotníctvo, sociálne služby, boj s pandémiou a podobne," poukazuje Remišová. V rámci dodatočnej alokácie protikrízového balíka REACT-EU dostane Slovensko 780 miliónov eur. Na podporu regiónov bolo ďalších takmer 247 miliónov eur. Základným predpokladom na podporu sú kvalitne pripravené projekty s vysporiadanými pozemkami a bez chýb vo verejnom obstarávaní, doplnila Remišová.       

Tvrdí, že so starostami a primátormi dávno za rokovacím stolom sedeli. Naposledy sa podľa vlastných slov Remišová stretla so Združením miest a obcí, Úniou miest Slovenska a SK8. Rokovali o nových eurofondoch. "Naším spoločným cieľom je využiť každé euro na riešenia, ktoré zlepšia život ľuďom, pozdvihnú dlhodobo zanedbávané regióny," skonštatovala Remišová.       

Starosta obce Dvory nad Žitavou a člen mimoparlamentnej strany Hlas-SD Branislav Becík v piatok na tlačovej konferencii uviedol, že MIRRI nevyhlasuje výzvy na podporu regiónov. Remišová tvrdenie považuje za "čistú účelovú lož". "Nepredpokladám, že pán starosta Becík nevie čítať, alebo že nemá dostatok informácií. Pritom obec, na čele ktorej stojí, patrí medzi úspešných prijímateľov prostriedkov z EÚ," podotkla vicepremiérka.      

Starostovia asi 60 obcí Slovenska odmietajú likvidačný postup vlády voči samosprávam. V piatok požiadali Remišovú a šéfa envirorezortu Jána Budaja (OĽANO), aby ich prizvali za rokovací stôl k viacerým problémom. Obaja ministri podľa nich nerobia nič pre rozvoj vidieka a obyvateľov.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.09.2019
Vodohospodári obvinenia starostov z okolia Domaše odmietajú
Slovenský vodohospodársky podnik, Odštepný závod (SVP-OZ) Košice odmieta obvinenia zo zlého hospodárenia na vodnej stavbe (VS) Domaša, ktoré vo štvrtok (19. 9.) na tlačovej konferencii prezentovali starostovia siedmich obcí z okolia Domaše.
viac
07.08.2021
V. Remišová: Na likvidáciu envirozáťaží chceme vyčleniť takmer 300 miliónov eur
Zdravý život v regiónoch musí byť pre každú vládu prioritou, preto by Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR chcelo na likvidáciu envirozáťaží vyčleniť 294 miliónov eur.
viac
15.10.2021
B. Becík: Starostovia odmietajú likvidačný postup vlády voči samosprávam
Starostovia asi 60 obcí Slovenska odmietajú likvidačný postup vlády voči samosprávam. Žiadajú ministerku investícií Veroniku Remišovú (Za ľudí) a šéfa envirorezortu Jána Budaja (OĽANO), aby ich prizvali za rokovací stôl k viacerým problémom.
viac
16.10.2021
MŽP odmieta tvrdenie, že nepočúva obce pri presadzovaní ochrany prírody
MŽP SR odmieta tvrdenie starostov, že nepočúva hlas samospráv pri presadzovaní záujmov ochrany životného prostredia. Informovalo o tom tlačové oddelenie MŽP v reakcii na kritiku niektorých starostov, ktorí hovoria o likvidácii slovenských regiónov. Vyzvali ho tiež k rokovaniam.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.66 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.60 %