Pondelok 27.05.2024
Dnes má meniny 
Iveta
°C
27.03.2024 03:05

V Ružinove chcú stavať polyfunkčný areál za 25 miliónov eur


Na leteckej snímke z 26. mája 2021 pohľad na bratislavskú mestskú časť Ružinov, uprostred Ružinovská, vpravo Ostredky a vľavo Pošeň. Foto: TASR - Michal Svítok


V bratislavskom Ružinove plánujú postaviť polyfunkčný areál, ktorý sa má skladať z objektov so štyrmi až deviatimi nadzemných podlažiami. Vyplýva to zo zámeru, ktorý investor, spoločnosť Grafobal Group development, predložil na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA).


Predpokladané investičné náklady na realizáciu stavby sú odhadované na približne 25 miliónov eur.         

"Polyfunkčný objekt Patio na Hraničnej ulici je situovaný na pozemku, ktorý je súčasťou stabilizovaného územia s potenciálom nadmestského významu," uviedol navrhovateľ v zámere. Objekt má byť napojený na výpadovku Gagarinova cez ulice Mierová a Hraničná. Susedí so zdravotníckym zariadením, priemyselným areálom aj s administratívnymi budovami.         

"Bezprostredné okolie je charakteristické zástavbou administratívnych budov, zdravotníckych zariadení a veľkých dominantných obytných celkov zo 70. rokov," ozrejmil navrhovateľ. Zároveň sa v súčasnosti na parcelách nachádza areál administratívnych, skladových priestorov, garáží a technický dvor.         

Výstavba počíta s vybudovaním troch podzemných podlaží, ale aj 124 nebytových či 66 bytových jednotiek. Celkovo má vzniknúť aj 260 parkovacích miest. V priestoroch pre občiansku vybavenosť sa predpokladá prevádzka fitnescentra a centra voľného času pre deti. Predpokladaný začiatok výstavby je v roku 2025, jej ukončenie o dva roky neskôr.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.11.2019
Ružinov pracuje na dopravných prieskumoch pre parkovaciu politiku
Bratislavský Ružinov pracuje na dopravných prieskumoch, ktorých výsledky by sa mali stať podkladmi pre spustenie celomestskej parkovacej politiky v roku 2021. Samospráve by mali dať presnejšie informácie o tom, ktoré lokality a ulice by sa mali ako regulovať.
viac
08.12.2020
Petržalka odkúpi objekt ZSE za 2,6 milióna eur
Bratislavská Petržalka odkúpi objekt spoločnosti Západoslovenská energetika (ZSE) na Ulici Ondreja Štefanka za 2,6 milióna eur. Prioritným cieľom je zabezpečenie vhodných podmienok pre materiálno-technické vybavenie referátu správy verejných priestranstiev.
viac
04.05.2021
Bratislava pozastavuje práce na projekte nájomného bývania v Prievoze
Mesto Bratislava pozastavuje práce na projekte komunitného nájomného bývania pre seniorov v ružinovskom Prievoze na Parkovej ulici. Na sociálnej sieti to oznámil bratislavský primátor Matúš Vallo.
viac
19.02.2022
Ďalšou zónou v PAAS v Bratislave bude od 23. marca lokalita Starý Ružinov–východ
Bratislavský parkovací asistent (PAAS), kde platí mestská parkovacia politika, sa rozšíri o lokalitu Starý Ružinov – východ. Od 23. marca tu nebude môcť počas pracovných dní od 14.00 do 6.00 h v lokalite parkovať nikto, kto nie je zaregistrovaný v systéme PAAS.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %