Streda 13.11.2019
Dnes má meniny 
Stanislav
°C
09.01.2018 07:08

V Senici pribudne ďalších 11 zrekonštruovaných autobusových zastávok


S rekonštrukciou autobusových zastávok začalo mesto minulý rok na jeseň. Snímka zdroj: (senica.sk).


Mesto Senica bude aj v roku 2018 pokračovať v modernizácii zastávok mestskej hromadnej dopravy (MHD). V minulom roku modernizovalo 12 a v tomto roku bude vynovených ďalších 11 zastávok.


S výmenou a osadzovaním nových prístreškov zastávok MHD sa začalo v októbri 2017. Modernizácia sa začala 12 autobusovými zastávkami z celkového počtu 45. Z nich bolo 30 bez prístrešku a 15 je zastrešených. V minulom roku išlo na zastávky z rozpočtu mesta 49 000 eur.       

Na Sotinskej ulici boli osadené štyri nové zastávky, na Dlhej ulici a v mestských častiach Čáčov a Kunov po dve, po jednej na uliciach Hviezdoslavova a Lipová.       

V roku 2018 Senica v rekonštrukcii zastávok pokračuje. V rozpočte opäť vyčlenila 49 000 eur, za ktoré sa zmodernizuje 11 zastávok. Investícia by mala byť ukončená do začiatku leta.       

„K výmene a rekonštrukcii autobusových zastávok pristupujeme z viacerých dôvodov. Chceme postupne zjednotiť vzhľad autobusových zastávok a vybudovať ich aj tam, kde doteraz prístrešky neboli. Pri výmene prístreškov a vybavenia sme zohľadňovali estetické aj praktické hľadisko,“ vysvetlil vedúci oddelenia výstavby, dopravy a životného prostredia Ivan Šteffek.

S obnovou autobusových  zastávok  sa začalo tam, kde je najväčšia frekvencia cestujúcich. Rekonštrukcia zastávok spočíva  v odstránení doterajšej spevnenej plochy, starých prístreškov a mobiliáru.

Oceľová konštrukcia prístrešku je variabilná s možnosťou zväčšenia podľa potreby. Výplň prístrešku je z kaleného bezpečnostného skla a celý prístrešok vo farbách mesta - modrej a červenej. Vo vnútri sú osadné lavičky z odolného tropického dreva, ale aj novinka - oceľové ischiatické lavičky. Sú to v podstate opierky, ktoré poskytnú pohodlie čakajúcim,  no neposkytujú pohodlie na dlhé sedenie či ležanie ľuďom, ktorí na autobus nečakajú. 

Autor: (bar)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.01.2018
V Krupine chcú odovzdať obnovený Dom služieb aj mestský úrad
Prioritou vedenia mesta Krupina v tomto roku je obnova budov, miestnych komunikácii a tiež revitalizácia športovísk. K najväčším investíciám patrí rekonštrukcia Domu služieb, s ktorou sa začalo už vlani v lete.
viac
13.01.2018
Snina bude aj v tomto roku rekonštruovať osvetlenie
Sninská samospráva bude aj v tomto roku investovať do rekonštrukcie osvetlenia v meste. Týkať sa má ulíc Vihorlatská a Budovateľská. Zákazku bude realizovať spoločnosť Verejnoprospešné služby Snina.
viac
26.01.2018
Mesto Holíč získalo dotáciu na Koniareň viac ako pol milióna eur
Mesto Holíč získalo z Ministerstva kultúry (MK) SR dotáciu vo výške 588 860 eur. Finančné zdroje sú viazané na rekonštrukciu národnej kultúrnej pamiatky (NKP) Holíčsky zámok – Koniareň. Zmluva bola zverejnená v Centrálnom registri zmlúv.
viac
28.02.2019
Rekonštrukcia zastávok v meste pokračuje. Aktuálne demontujú prístrešky
Koncom minulého týždňa sa na vybraných zastávkach mestskej hromadnej dopravy začala demontáž prístreškov. Dôvodom je pokračovanie plánovanej rekonštrukcie ďalších 19-tich zastávok v meste.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.82 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.42 %