Piatok 23.02.2024
Dnes má meniny 
Roman, Romana
°C
23.07.2021 08:25

V septembri bude v Karlovej Vsi nové hokejbalové ihrisko


Snímka zdroj: (FB / Karlova Ves).


Realizácia nového hokejbalového ihriska v areáli Základnej školy A. Dubčeka na bratislavských Dlhých dieloch sa začne v najbližších dňoch.


Mestská časť Bratislava-Karlova Ves vo štvrtok odovzdala stavenisko zhotoviteľovi. Hotové má byť na začiatku nového školského roka.

Vo výberovom konaní na realizáciu projektu uspela spoločnosť Adara Slovakia. Športovisko bude vybavené časomierou i zastrešenými striedačkami, dostane tiež nový asfaltový povrch. Investícia do projektu, ktorý ráta aj s úpravami existujúcej zelene po obvode ihriska, predstavuje 51 909 eur s DPH.

„Verejnosť dlhodobo pociťovala nedostatok kvalitných verejných športovísk v Karlovej Vsi. Každoročne sa snažíme zmierniť tento hlboký deficit a ponúknuť ľuďom nové kvalitné priestory a možnosti určené na pestrejšie využitie voľného času,” vysvetlila starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová.

Vicestarosta mestskej časti Branislav Záhradník pripomenul, že po školskom bazéne, novej lodenici, multifunkčnom ihrisku a futbalovom ihrisku na Molecovej ulici ide o ďalší verejný priestor, ktorý bude komplexne obnovený. „Nové hokejbalové ihrisko by malo slúžiť nielen aktívnej hokejbalovej komunite v Karlovej Vsi, ale aj všetkým obyvateľom Dlhých dielov,” povedal.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.07.2017
V areáli školy pribudne nové multifunkčné ihrisko
Podmienky na športovanie v areáli Základnej školy na Ulici Dobšinského v Prievidzi sa onedlho výrazne zlepšia. Firma zo Sučian, ktorá vzišla z verejnej súťaže a mesto Prievidza s ňou už podpísalo zmluvu o dielo, začala v týchto dňoch v blízkosti školy s výstavbou multifunkčného ihriska.
viac
08.08.2017
Kežmarok chce do dvoch rokov vybudovať nové hokejbalové ihrisko
Zvýšený záujem o hokejbal z radov detí aj dospelých motivoval mesto Kežmarok k zámeru postaviť nové ihrisko. Po výstavbe letného kúpaliska a plánovanej obnove torza zimného štadióna, pôjde o tretiu väčšiu investíciu do kežmarského športu.
viac
21.11.2020
V bratislavskej Karlovej Vsi vznikne nový park
Celý park je riešený v horizontálnom rozmiestnení viacerých športových stanovísk. Na opačnom konci od skateparku bude detské ihrisko so šmykľavkou alebo malým tunelom pre najmenších.
viac
13.06.2022
Nové Mesto požiadalo o mimoriadny odlov diviakov, apeluje na občanov
Bratislavské Nové Mesto sa pre výskyt diviakov v niektorých jeho lokalitách obrátilo so žiadosťou o ich mimoriadny odlov na nepoľovných plochách na pozemkový a lesný odbor Okresného úradu (OÚ) Bratislava.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.95 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %