Sobota 09.12.2023
Dnes má meniny 
Izabela
°C
28.08.2021 02:45

V Skalici ukončujú turistickú sezónu, vstup do pamiatok je zadarmo


Ilustračná snímka, zdroj: OOCR Záhorie


V meste Skalica sa posledný augustový víkend (28. a 29. 8.) oficiálne končí turistická sezóna. Do pamiatok v meste bude v rámci ukončenia sezóny vstup voľný.


TASR o tom informoval výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Záhorie Martin Lidaj.      

V každej pamiatke sa v čase od 10.00 do 18.00 h bude nachádzať sprievodca, ktorý bude návštevníkom poskytovať odborný výklad o danej pamiatke. "Ukončenie sezóny bolo pôvodne plánované v rámci podujatia Skalické dni, ktoré nám pandemické opatrenia, bohužiaľ, neumožnia uskutočniť," informovala vedúca oddelenia marketingu a cestovného ruchu Renáta Medňanská.      

Ako doplnila, pre návštevníkov boli v tejto sezóne pripravené viaceré novinky, ako Hravý sprievodca, kde zábavnou formou spoznávali mesto aj s jeho zaujímavosťami, prehliadka pamiatok na konskom povoze a taktiež pexeso s pamätihodnosťami. "Novinkou boli aj tipy na výlety v podobe balíčka Záhorie plné zážitkov, kde návštevníci bližšie spoznávajú Skalicu, Senicu a Šaštín-Stráže," doplnila Medňanská.      

Skalica už teraz pripravuje novinky pre nasledujúcu sezónu aj v spolupráci s Oblastnou organizácii cestovného ruchu (OOCR) Záhorie. "Ide o podporu produktov cestovného ruchu a propagáciu. Jednou z nich je zámer zakúpenia historických kostýmov vďaka finančnej podpore Ministerstva dopravy a výstavby SR. Tie sa budú používať pri sprevádzaní návštevníkov mestom a pri slávnostných príležitostiach. Ide o dva kráľovské kostýmy a dva kostýmy kupca alebo sedliaka, teda bežného občana historického obdobia," uviedol Lidaj.     

 

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.10.2019
Ukončenie turistickej sezóny na Hrade Sklabiňa
Občianske združenie Donjon, ktoré si tento rok pripomenulo 20. výročie svojho vzniku, pripravilo pútavý program na sobotu 12.10.2019 s názvom Ukončenie turistickej sezóny.
viac
01.02.2020
Trdlofest pripraví mesto, o Skalických dňoch rozhodne verejné obstarávanie
Mesto Skalica sa pripravuje na nadchádzajúcu letnú turistickú sezónu. Tá bude spustená 16. mája počas podujatia Trdlofest a jej koniec je spojený so Skalickými dňami, ktoré budú 11. až 13. septembra. TASR informoval hovorca mesta Miroslav Minďáš.
viac
28.08.2020
Pamiatky v meste Skalica budú počas víkendu prístupné zadarmo
Počas posledného augustového víkendu (29. a 30. 8.) budú pamiatky v meste Skalica otvorené pre návštevníkov zdarma. Informovala o tom Katarína Pavková z Turistickej informačnej kancelárie (TIK) v Skalici.
viac
18.05.2022
Trdlofest otvorí turistickú sezónu v Skalici
Po dvoch rokoch, keď sa pre pandémiu podujatie neuskutočnilo, pripravilo mesto Skalica festival Trdlofest. Ten je oslavou Skalického trdelníka, koláča s dierou, prvého pôvodného slovenského potravinárskeho výrobku, ktorý získal ochrannú značku Európskej únie.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.95 %