Piatok 21.06.2024
Dnes má meniny 
Alojz
°C
27.03.2024 10:00

V Snine je dopyt po hokejovej hale, problémom je financovanie projektu


Ilustračná snímka (TASR)


V Snine uvažujú nad výstavbou krytej ľadovej plochy. Ako pre TASR uviedla Michaela Šalachová z kancelárie primátora, o hokejovej hale sa uvažuje v meste už dlhodobo, výzvou je financovanie projektu, ktoré je možné len z externých zdrojov.


Memorandum medzi Slovenským zväzom ľadového hokeja (SZĽH), mestom Snina a Hokejovým klubom mládež Snina, ktoré bolo nedávno aktualizované a schválené mestským zastupiteľstvom, zdôrazňuje zámer vybudovať modernú krytú hokejovú halu s ohľadom na energetickú efektivitu a ekologickú udržateľnosť. "Cieľom je nielen podporiť rozvoj Hokejového klubu mládež Snina, ale aj adresovať problém pohybovej pasivity medzi deťmi a mládežou," píše sa v ňom.         

Hokejový klub mládež Snina, ktorý trénuje v Humennom, momentálne eviduje 28 detí registrovaných v SZĽH vrátane desiatich dievčat. Ďalších vyše desať detí s nimi pravidelne trénuje. Klub aktívne spolupracuje s miestnymi materskými a základnými školami a umožňuje deťom zúčastňovať sa na korčuliarskom výcviku. "Vysoká vyťaženosť zimného štadióna v Humennom nám však sťažuje prístup v doobedňajších hodinách, čo obmedzuje možnosti našich detí," hovorí prezident klubu Ivo Mika.         

Zdôraznil tiež, že v Snine a jej okolí je vysoký dopyt po možnostiach verejného korčuľovania a amatérskeho hokeja. "Veríme, že výstavba tréningovej haly by nielen podporila rozvoj mladých talentov, ale tiež poskytla priestor na rekreačný šport a zvýšila by športové možnosti pre celý región," dodal Mika, ktorý vidí možnosti výstavby ľadovej haly v meste optimisticky.         

Vedenie mesta potvrdilo svoju podporu projektu. Výstavba hokejovej haly je už niekoľko rokov v štádiu úvah, avšak finančné zabezpečenie mesto na výstavbu z rozpočtu nemá. "Jednou z možností je získanie externých zdrojov," uviedla Šalachová.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.03.2020
Prečo v niektorých obciach dochádza začiatkom roka k problémom s odvozom odpadov
Pozrime sa bližšie, čo sa skrýva za skutočnosťou, že 159 obcí so 141 199 nemalo začiatkom roka uzatvorenú zmluvu so žiadnou z desiatich existujúcich organizácií zodpovednosti výrobcov (OZV). A prečo nezískali partnera, ktorý by im financoval triedený zber z obalových a neobalových výrobkov.
viac
12.11.2021
Rekonštrukcii biokúpaliska má predchádzať vyrovnanie vzťahov s urbárnikmi
Investičný zámer rekonštrukcie biokúpaliska v rekreačnej oblasti (RO) Sninské rybníky v meste Snina začne samospráva realizovať až po majetkovo-právnom usporiadaní vzťahov s Lesopoľnohospodárskou urbárskou spoločnosťou (LPUS).
viac
10.02.2022
Výstavba tréningovej hokejovej haly v Poprade sa blíži do finále
Výstavba novej modernej tréningovej haly v Poprade sa blíži k zdarnému koncu. Plánované ukončenie stavebných práce je naplánované na marec.
viac
16.12.2022
V MČ Ťahanovce vyrastie nová športová hala
V košickej mestskej časti (MČ) Ťahanovce vyrastie nová športová hala. Mestskí poslanci na svojom štvrtkovom rokovaní schválili zabezpečenie financovania jej výstavby formou bankového úveru.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.67 %