Streda 24.07.2024
Dnes má meniny 
Vladimír
°C
09.07.2024 11:05

V Snine zriadia nový výdajný automat pitnej vody, využije ho tristo obyvateľov


Ilustračná snímka, zdroj: Košice Online


Mesto Snina získalo dotáciu na realizáciu projektu Ochráňme sa navzájom, z ktorej bude financovaný výdajný automat pitnej vody na Štúrovej ulici. Ako pre TASR uviedla Michaela Šalachová z kancelárie primátora, prístup k pitnej vode z nového odberného zariadenia bude mať približne 300 obyvateľov.


"Cieľom je aj predchádzanie vzniku život a zdravie ohrozujúcich situácií v lokalite s marginalizovanou rómskou komunitou, čo bude mať nepriamy vplyv i na obyvateľov celého mesta," doplnila Šalachová.         

Výdajný automat umiestnia do zeleného pásu pri bytovom dome na železobetónovej prefabrikovanej vodomernej šachte. Stavenisko odovzdali dodávateľovi, ktorým je Mestský podnik Snina. Podľa zmluvy má na zrealizovanie desať týždňov. Finančnú podporu mesto získalo z Úradu splnomocnenca vlády Slovenskej republiky pre rómske komunity. Výška dotácie je 15.000 eur.         

Výdajný automat pitnej vody nebude v Snine osadený prvýkrát, radnica v minulosti riešila akútny problém s pitnou vodou v lokalite na Študentskej ulici. Náhradné zásobovanie pitnou vodou vtedy financovali z vlastných zdrojov.         

"Problém s dodávkou pitnej vody sme zaznamenali lokálne aj na Štúrovej ulici, v tom čase ešte v menšej miere. Dnes sa situácia zmenila a výdajný automat bude osadený aj v tejto lokalite," dodala Šalachová.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.07.2016
V Bratislave budú počas horúcich letných dní cisterny s pitnou vodou
Obyvatelia i návštevníci Bratislavy sa môžu v centre mesta počas horúcich letných dní osviežiť.
viac
08.12.2018
Kraj chce Sninskému okresu pomôcť s vodou i kanalizáciou
Rozvoj okresu Snina a prioritne územia Národného parku Poloniny bol v uplynulých dňoch centrom záujmu expertov Svetovej banky.
viac
28.12.2020
Prieskumné vrty v sninskej doline ukázali výdatný zdroj vody
Prvé prieskumné vrty v troch obciach v okrese Snina ukázali, že by tam v krátkej dobe mohol byť vybudovaný vodovod. Skonštatoval to predseda Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Milan Majerský. Podľa jeho slov je v okrese Snina 32 obcí, z toho 28 nemá kanalizáciu a 24 ani vodovod.
viac
21.06.2024
Prvé úspešné výsledky v okrese Snina: potvrdené zdroje pitnej vody
Práce na rozšírení vodovodnej a kanalizačnej siete v okrese Snina priniesli významné výsledky.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %