Pondelok 25.01.2021
Dnes má meniny 
Gejza
°C
01.08.2020 08:00

V Starom Meste namontovali žlté spomaľovače priateľské pre cyklistov


Snímka zdroj: (ba-sm).


Hlboká cesta je vstupnou bránou do bratislavského Horského parku, presnejšie do novovzniknutého Korza Horský park. Autá sa tam nedostanú, vďaka tomu ju hojne využívajú chodci aj cyklisti.


Dynamický sklon Hlbokej ulice cyklistov prirodzene láka k prekonávaniu limitov. Táto cesta ústí do na pomerne frekventovanú komunikáciu, čo je dosť nebezpečné. Navyše je táto cesta plná chodcov, vrátane seniorov, detí z neďalekej školy či mamičiek s kočíkmi.

Bratislavská mestská časť Staré Mesto sa preto rozhodla na viacerých miestach Hlbokej cesty namontovať spomaľovače v podobe žltých kruhov. Cestu tiež označili vodorovnými aj zvislými dopravnými značkami, ktoré upravujú pohyb chodcov a cyklistov v lokalite. Pri betónovej skruži v hornej časti cesty zároveň pribudla červeno-biela zábrana.

Úpravy sú súčasťou projektu mestskej časti na zvýšenie komfortu a bezpečnosti chodcov v lokalite Hlboká cesta s dôrazom na bezprostrednú blízkosť základnej školy.

Autor: (ba-sm).


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.07.2016
Francúzsky deň ponúkne hudbu i gastronómiu
V Bratislave bude možné opäť zažiť oslavy francúzskeho štátneho sviatku. Vo štvrtok 14. júla sa na Hlavnom námestí môžu obyvatelia a návštevníci hlavného mesta Slovenska zoznámiť s francúzskou kultúrou i špecialitami francúzskej gastronómie.
viac
06.07.2017
Druhý víkend letných prázdnin v bratislavskom regióne
Letné shakespearovské slávnosti, Viva Musica!, Slovakia folk, komorný koncert v Botanickej záhrade, nočné prehliadky na hrade Červený kameň, Wine & Art a Bežecká perla naznačujú, že sa letné prázdniny v bratislavskom regióne začínajú vo veľkom štýle.
viac
20.09.2017
Staré Mesto má grantový program na tento rok
Skultúrnenie verejného priestoru, ochrana a tvorba životného prostredia, kultúrno-spoločenské aktivity a rozvoj kultúrneho života. To sú oblasti, v rámci ktorých sa dá požiadať bratislavské Staré Mesto o pridelenie grantu.
viac
20.12.2019
Nové VZN by malo zvýšiť bezpečnosť a upravuje aj stavebný ruch
Večierky v mestskej časti Bratislava-Staré Mesto budú otvorené iba od 06.00 do 23.00 h. Upravuje to nové všeobecne záväzné nariadenie (VZN), ktoré prijali staromestskí poslanci na utorkovom zasadnutí miestneho zastupiteľstva.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.98 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.74 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.28 %