Sobota 15.06.2024
Dnes má meniny 
Vít
°C
17.05.2016 09:48

V Starom Smokovci otvoria Tricklandiu


V priestoroch zábavného parku nájdete námet slovenských ľudových povestí, rozprávok a reálie obcí a zámkov Slovenska.


Tricklandia je slovenský projekt založený na trick arte, umení optických ilúzií, ktorý ponúka zábavnú galériu rodinného typu. Jej súčasťou je aj zrkadlové bludisko.


Túto atrakciu predstavili dnes počas tlačovej konferencie v Starom Smokovci a pre verejnosť bude prístupná od piatka 20. mája.       

„Vytvorili sme trikartový objekt, kde sa z dvojrozmerného obrazu stáva trojrozmerný a stávate sa súčasťou objektov. Máme zrkadlové bludisko a kaleidoskop. V blízkej budúcnosti chystáme antigravitačné miestnosti. Každý exponát sme sa snažili predstaviť tak, aby tam boli prezentované jednotlivé časti Slovenska,“ vysvetlil jeden z tvorcov Marián Bizub.       

V priestoroch zábavného parku nájdete námet slovenských ľudových povestí, rozprávok a reálie obcí a zámkov Slovenska, napríklad ako Vlkolínec, Dunajec či Bojnický zámok. Ide o putovanie Slovenskom, kde každá expozícia obsahuje slovenské námety. „Idea celého projektu je, že mnoho ľudí chodí do Tatier a nepozná Slovensko. Cieľom je ukázať nielen kultúrne a architektonické veci,“ povedal tvorca Marián Aštáry. Nachádzajú sa tu aj triky, ktoré sú statické a dokážu sa rozhýbať. „Miestnosť nedáva zmysel, kým sa tam niekto nepostaví,“ informoval Aštáry. Ako doplnil, na mnohé triky sa treba pozerať cez hľadáčik mobilu alebo fotoaparátu a vtedy atrakcie naberú 3D efekt.       

„Aj týmto projektom chceme prezentovať kultúrne a umelecké bohatstvo Slovenska ako rozprávky v Európe. Pre deti sme pripravili aj postavičky maskotov Trikoňov, ktoré ich budú sprevádzať počas celej expozície rozprávky,“ povedal Bizub. Každá expozícia je podporená rozprávkou a príbehom, ktoré nahrali slovenskí herci Richard Stanke a Peter Krajčovič.       

Galéria je priestorovo rozložená na ploche 500 m2 a nachádza sa v 24 miestnostiach. „Obsahuje 15 trikartových obrazov, šesť metrov vysokú knihu a exponáty, na ktoré bolo použitých šesť kubických metrov dreva. Na obrazy sme spotrebovali skoro 2000 sprejov,“ uviedol Aštary. V zrkadlovom kráľovstve sa nachádzajú zrkadlá na ploche väčšej ako 200 m2. Na celom projekte sa pracovalo presne rok. Pre verejnosť bude galéria otvorená od piatka 20. mája, denne od 10:00 do 18:00 hod.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
01.06.2016
V Tatrách riešia lanovku medzi Štartom a Hrebienkom
Vo Vysokých Tatrách sa opäť začalo hovoriť o výstavbe lanovky, ktorá by mala spojiť Hrebienok so zjazdovkou Štart v Tatranskej Lomnici.
viac
30.11.2016
Z Hrebienka do Starého Smokovca na sánkach
Nádielka snehu, ktorá v ostatných dňoch pribudla vo Vysokých Tatrách, umožnila spustiť 2,5-kilometrovú sánkarskú dráhu z Hrebienka do Starého Smokovca. Milovníci zimných športov si budú môcť užiť sánkovačku dovtedy, pokiaľ bude dostatočná snehová pokrývka.
viac
25.05.2017
Na konci obce Banská Belá vyrástol lesný park
Obec Banská Belá má o dôvod viac, prečo ju navštíviť. Na okraji dediny otvorili lesný park Belian určený pre rodiny s deťmi. Areál, za realizáciou ktorého stoja obecné lesy Banská Belá, ponúka náučné i zábavné stanovištia, výhľady či miesto pre oddych.
viac
11.01.2024
Priestory knižnice v Starom Smokovci sú po obnove opäť otvorené
Knižnica v Starom Smokovci je po obnove znovu otvorená. Čitatelia sa okrem útulnejších, zmodernizovaných priestorov môžu tešiť aj na nové tituly. Informovalo o tom mesto Vysoké Tatry na sociálnej sieti.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %