Nedeľa 29.05.2022
Dnes má meniny 
Vilma
°C
07.05.2022 01:50

V Strečne vznikne nová cyklotrasa, rekonštrukciou prejde aj lávka pre peších


Ilustračná snímka


V priebehu mesiaca máj sa začne výstavba Vážskej cyklotrasy v obci Strečno v dĺžke 2,2 km. Rekonštrukcie sa dočká aj lávka pre peších a cyklistov ponad rieku Váh.


V krátkej dobe bude odovzdané stavenisko v k. ú. obce Strečno, kde dôjde k vybudovaniu Vážskej cyklotrasy v dĺžke 2,2 km. Názov stavby je „Cyklotrasa Hrad Budatín – Hrad Strečno“. Cyklotrasa vznikne v rámci projektu: „Zvýšení přístupnosti a bezpečnosti ke kulturním památkám v česko-slovenském pohraničí“. Projekt realizuje Žilinský samosprávny kraj na základe Zmluvy o poskytnutí nenávratného finančného príspevku v rámci operačného programu cezhraničnej spolupráce SR/ČR 2014 – 2020.

V rámci projektu, ktorý sa realizuje v spolupráci s obcou Strečno, dôjde aj k rekonštrukcii lávky pre peších a cyklistov zo Strečna do Nezbudskej Lúčky ponad rieku Váh. Obec Strečno realizuje v danej záležitosti verejné obstarávanie na zhotoviteľa stavby. „Veľmi ma teší, že projekt česko-slovenskej spolupráce prináša výsledky. Realizácia cyklotrasy je pozitívnym krokom pre župu z hľadiska posilnenia mobility. S tým súvisí aj podpora a rozvoj turizmu, športu a kultúrneho vyžitia, pre všetkých občanov a návštevníkov nášho kraja,“ prízvukuje Erika Jurinová, županka Žilinského samosprávneho kraja.

Lokalita Strečna ponúka veľa lákadiel a je vyhľadávaným miestom prakticky celoročne. Či už ide o Hrad Strečno alebo ponímanie Nezbudskej Lúčky – Strečno ako východiskového bodu pre cyklodopravu, cykloturistiku aj pešiu turistiku. Okrem Hradu Strečno patrí medzi obľúbené turistické miesta aj Starý Hrad a Chata pod Suchým, odkiaľ sa dá pokračovať ďalej po hrebeni Krivánskej Malej Fatry. Rovnakou pýchou sú aj jedinečné plte na Váhu.

Predpoklad ukončenia stavebných prác spomínanej cyklotrasy je október 2022. Zhotoviteľom stavby je Metrostav DS, a. s. Cena stavebných prác je v zmysle Zmluvy o dielo 266 319,07 € s DPH.

Autor: (ts-ŽSK, Eva Lacová)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.05.2016
V mestskej časti Vrakuňa pribudnú nové cyklotrasy
V bratislavskej Vrakuni vzniknú nové cyklotrasy. Mestské zastupiteľstvo schválilo 38 750 eur z rozpočtu hlavného mesta na realizáciu cyklistických projektov v tejto mestskej časti.
viac
24.10.2016
Cyklisti uviedli do života nový úsek BikeKie
Župný cyklochodník BikeKia má opäť nový vyasfaltovaný úsek. Ďalšie takmer dva kilometre medzi výjazdom na Budatínsky most a lávkou pri biokoridore upravil Žilinský kraj aj vďaka podpore a spolupráci s Nadáciou Kia Motors Slovakia v celkovej hodnote 156 000 eur.
viac
08.10.2019
Okná na kostolíku pri Domaši zrekonštruovali aj s podporou cyklistov
Okná na kostolíku v Novej Kelči v okrese Vranov nad Topľou zrekonštruovali aj vďaka podpore cyklistov. Počas júlového cyklistického podujatia Okolo Domaše vyzbierali na opravu tejto národnej kultúrnej pamiatky 600 eur.
viac
30.07.2020
Na lávke v Piešťanoch sa začalo s rekonštrukciou
Lávku v Piešťanoch, ktorá je od roku 2015 v zlom technickom stave a od 28. novembra 2019 pre chodcov a cyklistov uzatvorená, už oficiálne odovzdali realizátorovi rekonštrukcie. Informovalo o tom mesto na webovej stránke.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.09 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.05 %