Piatok 03.04.2020
Dnes má meniny 
Richard
°C
20.01.2020 02:55

V Trebišove ocenili významné osobnosti mesta


Cena primátora mesta Trebišov


Na slávnostnom udeľovaní ocenení osobnostiam mesta Trebišov 2019 si cenu prevzalo 14 jednotlivcov a jeden kolektív.


V decembri 2019 mesto Trebišov usporiadalo v divadelnej sále Mestského kultúrneho strediska galaprogram spojený s odovzdávaním ocenení osobnostiam mesta Trebišov. V kultúrnom programe sa pozvaným hosťom predstavila hudobná skupina pedagógov zo Základnej umeleckej školy v Trebišove a kapela profesionálnych hudobníkov René Bošeľa TRIO.

Udelené boli ďakovné listy, Cena primátora mesta a Cena mesta Trebišov.

Na základe návrhov poslancov mestského zastupiteľstva, zástupcov mesta Trebišov, organizácií a inštitúcií pôsobiacich na území mesta boli udelené ďakovné listy týmto osobnostiam:

o MUDr. Ružene Anďalovej - za tvorivú publikačnú činnosť a kultúrny prínos, o MUDr. Jaroslavovi Jutkovi - za úspešnú a záslužnú činnosť v prospech mesta, o Magdaléne Haburovej - za tvorivé výkony a publikačnú činnosť, o JUDr. Jane Berešovej - za ušľachtilý čin, o JUDr. Miroslavovi Berešovi - za ušľachtilý čin, o Dionýzovi Kačovi - za ušľachtilý čin, o plk. JUDr. Radoslavovi Fedorovi - za úspešnú a záslužnú činnosť v prospech mesta o Igorovi Zbojovskému - za ušľachtilý čin (záchranu ľudského života), o Michalovi Siedleckému - za občiansku angažovanosť a publikačnú činnosť.

Cenu primátora mesta

za úspešnú a záslužnú činnosť v prospech mesta primátor mesta Trebišov Marek Čižmár udelil trom osobnostiam a jednému kolektívu:

- Mgr. Ľubomírovi Ďurišinovi – in memoriam,

- Ing. Dušanovi Poľackému – in memoriam,

- promovanému pedagógovi Pavlovi Ružanovi,

- Divadlu G Trebišov.

 Cenu mesta Trebišov

za vynikajúce tvorivé výkony a kultúrny rozvoj mesta si prevzali:

- PhDr. Július Galgan,

- akadem. maliar Štefan Bubán.

Autor: (ts-Mgr. Martina MIŠTANIČOVÁ, hovorkyňa mesta)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.06.2018
Mesto odovzdalo najvyššie ocenenia
Súčasťou tohtotýždňových Dní mesta Prešov bolo slávnostné zasadnutie mestského zastupiteľstva, na ktorom predstavitelia mesta odovzdali najvyššie ocenenia – Cenu mesta, Opálové zrnko a Cenu primátorky mesta, zároveň udelili aj Čestné občianstvo mesta Prešov.
viac
23.11.2018
Cenu primátora si prevzali Oravské múzeum aj tri osobnosti mesta
Z rúk primátora mesta Dolný Kubín Romana Matejova si v stredu 21. novembra prevzali Cenu primátora mesta traja Dolnokubínčania a jedna inštitúcia, ktorá už viac ako 35 rokov sídli na území mesta.
viac
03.10.2019
Cena Richtára Jakuba: Pošlite návrh na ocenenie pre významných Staromešťanov
Medzi Staromešťanmi nájdeme mnohé významné osobnosti spoločenského a kultúrneho života. Doteraz im Staré Mesto prejavovalo úctu ďakovnými listami, alebo osobným uznaním. Rozhodli sme sa po druhý raz v histórii udeliť ocenenie, ktorým by sme vzdali hold významným Staromešťanom patričným spôsobom.
viac
26.02.2020
Pamätná kniha Banskej Bystrice pozná ďalšie osobnosti
Február má v meste pod Urpínom vždy výnimočnú a slávnostnú atmosféru. Každoročne je spätý s oceňovaním osobností Banskej Bystrice, ktoré svojimi vlastnosťami, skúsenosťami a poctivou prácou vytŕčajú z davu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.12 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.02 %