Štvrtok 27.01.2022
Dnes má meniny 
Bohuš
°C
14.02.2019 11:35

V trnavskej župe otvorili prvé špecializované zariadenie pre autistov


Ilustračná snímka.


V Trnavskom kraji vznikla potreba a dopyt po novej službe pre deti s pervazívnou vývinovou poruchou (s diagnózou autizmus alebo prvkami autistického spektra) poskytované ambulantnou formou.


Poslanci Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja schválili transformáciu Krízového strediska v Trnave na „Špecializované zariadenie v Trnave", ktoré bude poskytovať služby deťom do siedmich rokov. Zariadenie v Trnave je jediné svojho druhu v župe.

Poskytovanými službami budú v zariadení deťom pomáhať učiť sa žiť v spoločnosti rovesníkov. Súčasne však ide aj o pomoc rodičom a rodinám dieťaťa pokračovať v bežnom živote a načerpať psychickú i fyzickú silu, ktorá je potrebná pri starostlivosti o dieťa s autizmom.

Súčasné priestory aj personálne obsadenie zariadenia spĺňajú požiadavky na odbornej aj personálnej úrovni. Krízové stredisko v Trnave zriadil Trnavský samosprávny kraj pôvodne ako rozpočtovú organizáciu v roku 2008.

Autor: (ttsk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.06.2020
Senica bude verejné priestory čistiť a dezinfikovať ekologicky
Mesto Senica zaobstaralo prístroj na dezinfekciu verejných priestorov a ničenie burín pri krajniciach a chodníkoch bez použitia akýchkoľvek chemikálií. Informovala o tom hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová.
viac
24.06.2021
Prešovský kraj vložil do nadačného fondu vyše 82-tisíc eur
Prešovský samosprávny kraj zriadil Nadačný fond Nadácie PSK pre podporu rodiny na riešenie krízových situácií v kraji. Otvorený je všetkým miestnym samosprávam na území PSK. Samotná krajská samospráva prispela do fondu čiastkou vyše 82 600 eur.
viac
06.07.2021
Schválená regionálna stratégia má podporiť inovácie
Podporiť inovácie a inovačný ekosystém v kraji je cieľom Regionálnej inovačnej stratégie (RIS) Košického kraja. Zastupiteľstvo Košického samosprávneho kraja (KSK) ju schválilo na zasadnutí minulý týždeň.
viac
05.11.2021
Napriek kríze župa vyčlenila na občianske projekty viac ako dva milióny eur
Župní poslanci schválili finančnú podporu z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy (BRDS) na rok 2022. Žiadatelia o dotáciu tak môžu predkladať projekty na podporu kultúry, mládeže, športu, životného prostredia a rozvoja vidieka, pričom v roku 2022 rozdelí Bratislavský kraj 2,1 mil. eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.60 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %