Štvrtok 28.09.2023
Dnes má meniny 
Václav
°C
20.04.2022 11:40

V zážitkovo-informačnej záhrade knižnice pribudla knižná oáza


Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave.


Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave zrealizovala druhú etapu projektu zážitkovo-informačnej záhrady Čaro Gemera, v rámci ktorej v areáli knižnice pribudla i nová knižná oáza. Infomovala o tom za Gemerskú knižnicu Tatiana Bachňáková.


V rámci projektu v areáli knižnice vytvorili zážitkovo-informačný chodník, ktorý je doplnený o nové informačno-interaktívne panely i takzvanú knižnú oázu. Vďaka nej sa aktivity knižnice budú môcť presunúť aj do exteriéru.

"Ponúka priestor pre realizáciu nových informačných, vzdelávacích či zábavných outdoorových aktivít, rôzne besedy, čítania, muzikoterapiu, biblioterapiu či realizáciu vyučovacích hodín netradičnou formou," priblížila Bachňáková.

Gemerská knižnica získala na projekt zážitkovo-informačnej záhrady dotáciu od Košického samosprávneho kraja (KSK) a to vo výške takmer 28 000 eur.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.06.2016
V Trenčíne už po tretí raz otvorili letnú čitáreň
Čitáreň vo dvore Verejnej knižnice M. Rešetku v Trenčíne (VKMR) na Jaselskej ulici je záujemcom k dispozícii od 6. júna do 8. septembra dva dni v týždni - každý pondelok a štvrtok od 10. do 16. hodiny.
viac
30.06.2016
Päť detských ihrísk obohatia knižné búdky
Na detských ihriskách v Považskej Bystrici pribudne päť knižných búdok. Vyrobiť ich nechá Združenie lokálpatriotov vďaka grantu Nadácie Poštovej banky prostredníctvom projektu Nápad pre tri generácie.
viac
12.11.2020
Rekonštrukcia námestia by mala byť ukončená do konca roka
Rekonštrukcia východnej a južnej časti Námestia baníkov v Rožňave by mala byť ukončená do konca aktuálneho roka.
viac
03.05.2023
Knižnica sériou podujatí predstaví históriu, tradície i kultúru Gemera
Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave sériou podujatí predstaví v nadchádzajúcich mesiacoch históriu, tradície, kultúru i prírodu regiónu Gemer. Besedy a ďalšie aktivity sa budú konať od mája do novembra. Za knižnicu o tom informovala Tatiana Bachňáková.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.93 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %