Pondelok 20.05.2024
Dnes má meniny 
Bernard
°C
08.04.2024 01:05

Väčšina obyvateľov nesúhlasí s prípadnou výstavbou veterného parku


Ilustračná snímka


Väčšina obyvateľov obce Radošovce v okrese Skalica nesúhlasí s prípadnou výstavbou veterného parku v katastri obce. Miestne referendum je platné, keďže sa na ňom zúčastnila nadpolovičná väčšina oprávnených voličov. TASR o tom informovala starostka Radošoviec Iveta Matúšová.


S prípadnou výstavbou veterného parku vyjadrilo súhlas 329 (34,24 percenta) a nesúhlas 632 (65,76 percenta) hlasujúcich. Celkový počet oprávnených voličov bol 1397, odovzdaných bolo 961 platných hlasov (68,79 percenta).         

"Teším sa z toho, že referendum je platné a že prišlo toľko ľudí podporiť naše miestne referendum," uviedla Matúšová pre TASR. Závery referenda sú podľa jej slov vzhľadom na účasť dostatočne relevantné.         

Miestne referendum sa v Radošovciach uskutočnilo v sobotu (6. 4.) od 7.00 do 22.00 h. Na referendovú otázku "Súhlasíte s výstavbou veterného parku v katastri obce Radošovce?" mohli obyvatelia Radošoviec na hlasovacom lístku označiť odpoveď áno alebo nie.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.10.2017
Začala sa výstavba cyklotrasy v Strážkach, v pláne je aj bike park
Mesto Spišská Belá začalo v týchto dňoch s výstavbou cyklotrasy do Kežmarku v mestskej časti Strážky. Ide o úsek dlhý niečo cez dva kilometre a vedie od štrkoviska v Strážkach cez kaštieľ Strážky, až po začiatok panelového chodníka na začiatku Strážok v smere na Spišskú Belú.
viac
28.09.2018
Obyvatelia mesta môžu športovať v novom fitparku
Mesto Prešov získalo nový priestor na športovanie určený obyvateľom všetkých vekových kategórií. Podľa radnice prispeje ku skultúrneniu prostredia a poskytne ďalšie možnosti trávenia voľného času vonku s rodinou, priateľmi aj známymi.
viac
26.10.2022
V meste spustili výstavbu skateparku, pribudnúť má aj detské ihrisko
V meste Modra spustili za rybníkom na Dolnej ulici výstavbu skateparku. Do budúcoročného mája majú v prvej etape vybudovať "skateboardový bazén", ktorý je vhodný pre začínajúcich aj pokročilých jazdcov.
viac
05.10.2023
Ornitológovia nesúhlasia so zámerom výstavby veterného parku na Orave
Slovenská ornitologická spoločnosť (SOS)/BirdLife Slovensko nesúhlasí so zámerom výstavby veterného parku v Tvrdošíne na Orave. Informovala o tom na sociálnej sieti.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %