Nedeľa 17.10.2021
Dnes má meniny 
Hedviga
°C
25.09.2021 09:30

VakciZuzka v Kia Slovakia


VakciZuzka - ilustračná snímka


Kia Slovakia v spolupráci zo Žilinským samosprávnym krajom zorganizovali výjazd mobilnej vakcinačnej linky VakciZuzka priamo do areálu automobilky.


Dostupnosť očkovania sa zdá byť kľúčovým faktorom pri zvyšovaní zaočkovanosti v regiónoch. Priamo vo výrobnom závode sa dobrovoľne zaočkovalo 116 ľudí.

Výrobný závod Kia Slovakia v spolupráci so Žilinským samosprávnym krajom zorganizovali v piatok, 24. septembra výjazd mobilnej vakcinačnej jednotky VakciZuzka priamo do areálu automobilky v Tepličke nad Váhom. Zamestnanci závodu ako aj pracovníci dodávateľských organizácii využili možnosť sa zaočkovať jednodávkovou vakcínou Janssen od spoločnosti Johnson & Johnson pohodlne a rýchlo priamo v areáli spoločnosti.

„Sme veľmi radi, že práve v období, keď opäť stúpa počet nakazených koronavírusom na Slovensku, využilo ponuku zaočkovať sa priamo u nás v závode 116 našich zamestnancov a pracovníkov našich dodávateľov. Aj ich rozhodnutie zaočkovať sa prispeje k bezpečnejšiemu pracovnému prostrediu v Kia Slovakia a tiež zvýši počet zaočkovaných v regióne odkiaľ pochádza väčšina našich zamestnancov,“ povedal Tomáš Potoček, hovorca spoločnosti Kia Slovakia.

Dostupnosť očkovania je podľa predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja Eriky Jurinovej jedným z kľúčových faktorov pri zvyšovaní zaočkovanosti v regiónoch. Žilinský samosprávny kraj preto už od 19. júla spustil výjazdy mobilnej vakcinačnej linky, ktorej úlohou bolo očkovať priamo v mestách a obciach. „Za dva mesiace činnosti VakciZuzky sa nám podarilo zaočkovať 4 523 obyvateľov v 91 obciach a mestách. Pre niektoré regióny to predstavuje zvýšenie zaočkovanosti aj o 8 %, čo je dobrou správou pre naše nemocnice.“ Pre župu nejde o prvé takéto očkovanie, v spolupráci s ďalšími zamestnávateľmi v kraji zaočkovala už viac než 800 pracovníkov. „Vítam iniciatívu spoločnosti Kia umožniť pracovníkom zaočkovať sa priamo vo výrobnom závode. Je to dôležitý a zodpovedný krok k tomu, aby sme udržali v chode ekonomiku v prípade ďalšieho ataku pandémie,“ uzavrela krajská županka.

Autor: (ts-ŽSK)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.09.2016
ŽSK dostavia ďalšiu časť cyklotrasy BikeKia, ktorá spája dva hrady
Zmluvu o poskytnutí grantu na dostavbu ďalšieho úseku cyklotrasy BikeKia, ktorá spája hrady Budatín a Strečno, v pondelok (26. 9.) podpísali podpredseda Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Jozef Štrba a správca Nadácie Kia Motors Slovakia Dušan Dvořák.
viac
06.03.2021
Žilinský samosprávny kraj spustil očkovanie už aj v Námestove
Žilinský samosprávny kraj včera (5. marca) úspešne rozbehol očkovacie centrum v Oravskej poliklinike v Námestove. S očkovaním pomáhajú ambulantní lekári a zdravotné sestry.
viac
05.08.2021
ŽSK utlmí činnosť veľkokapacitného očkovacieho centra
Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) utlmí od pondelka (9. 8.) činnosť veľkokapacitného očkovacieho centra (VKOC) na Rosinskej ceste v Žiline. Podľa hovorkyne ŽSK Lucie Lašovej bude ďalej fungovať druhé očkovacie centrum ŽSK – Epidemiologická ambulancia na Sasinkovej ulici v Žiline.
viac
23.09.2021
Žilinský samosprávny kraj stojí za všetkými svojimi nemocnicami
Žilinský samosprávny kraj je zriaďovateľom štyroch župných nemocníc. Úroveň týchto nemocníc sa za posledné roky rapídne zvýšila vďaka rekonštrukciám, skvalitneniu prístrojového vybavenia, ale i odbornosti personálu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.71 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.52 %