Streda 27.05.2020
Dnes má meniny 
Iveta
°C
20.05.2020 08:05

Výstavba prvého úseku cyklotrasy pokračuje podľa plánov


Ilustračná snímka.


Výstavba prvého úseku cyklotrasy na Pereckej ulici v Leviciach pokračuje podľa projektovej dokumentácie a v zmysle podmienok vydaného stavebného povolenia.


Stavebné práce sa začali v polovici marca, celkové náklady na vybudovanie stavby predstavujú 82 033 eur, informovala Dana Bieliková z levického mestského úradu.

Projektová dokumentácia rieši budovanie cyklotrasy v Leviciach od priemyselného parku až po nákupné centrá na druhom konci mesta. Radnica plánuje cyklotrasu budovať etapovite podľa možností daných rozpočtom mesta. V prípade, že sa vyhlásia výzvy na realizáciu budovania cyklotrás, bude sa samospráva uchádzať aj o prostriedky z týchto zdrojov.

Prvý úsek cyklotrasy povedie po pozemkoch vo vlastníctve mesta. Cyklistická cestička začína na križovatke ulíc Mochovská a Perecká, koniec úseku je na križovatke ulíc Perecká a Ku Bratke. Cestička vedie v niektorých miestach po existujúcich chodníkoch ako zmiešaná pre cyklistov a chodcov, prípadne samostatná, v niektorom úseku zhotoviteľ vybuduje novú cestičku. Celková dĺžka cyklotrasy je v prvom úseku 697,22 metra. V rámci výstavby bude potrebné vyrúbať štyri stromy, ktoré sa nachádzajú priamo v trase cyklocesty. „Za odstránené stromy sa zrealizuje náhradná výsadba deviatich nových stromov,“ potvrdila Bieliková.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.05.2016
V mestskej časti Vrakuňa pribudnú nové cyklotrasy
V bratislavskej Vrakuni vzniknú nové cyklotrasy. Mestské zastupiteľstvo schválilo 38 750 eur z rozpočtu hlavného mesta na realizáciu cyklistických projektov v tejto mestskej časti.
viac
02.04.2020
Zapotôčky a mestský park prepojí cyklotrasa
Sídlisko Zapôtočky a mestský park v Prievidzi prepojí cyklotrasa. S jej výstavbou začali stavbári v týchto dňoch. Na prvú etapu cyklochodníka za viac ako 1,5 milióna eur, ktorý povedie do susedných Bojníc, získala prievidzská samospráva financie z fondov Európskej únie.
viac
16.04.2020
Mesto Levice začalo s budovaním cyklocesty na Pereckej ulici
Na Pereckej ulici v Leviciach sa už začala výstavba cyklistickej trasy, ktorá po dokončení spojí priemyselný park s nákupnými centrami na druhom konci mesta. Ako informoval magistrát, prvý úsek cyklotrasy je vedený po pozemkoch vo vlastníctve mesta.
viac
05.05.2020
Žilina začína budovať cyklotrasu zo sídliska Solinky do centra
Mesto Žilina začína budovať prvý úsek cyklotrasy H2, ktorá spojí sídlisko Solinky s centrom mesta. Podľa hovorcu mesta Vladimíra Miškovčíka povedie prvý úsek celým sídliskom Solinky a bude sa končiť na Bulvári.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.87 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %