Sobota 02.03.2024
Dnes má meniny 
Anežka
°C
29.11.2023 02:31

Vďaka snehovej nádielke uvedú do prevádzky aj prvé bežecké trate


Snímka zdroj: Štrbské Pleso


Vďaka bohatej snehovej nádielke z posledných dní sa podarí vo Vysokých Tatrách a v podhorí uviesť do prevádzky prvé trate pre bežkárov. Areál bežeckého lyžovania Tatraheim na sociálnej sieti informoval, že v stredu ráno prebehla prvá úprava tratí.


Na Štrbskom Plese chcú do víkendu pripraviť približne 2,5-kilometrový úsek.  "Snehu ešte nie je toľko, aby sme narysovali stopu, takže trate sme prešli 'nahladko'. Prejdené sú úseky Sibír - Nová Polianka, od Novej Polianky na Vyšné Hágy sa ešte dokončujú práce pri ceste, a teda je to neprejazdné, ďalej okruhy Tatraheim na Tatranskej Polianke, okruh na Novej Polianke a tiež úsek Gerlachov - Tatranská Polianka. Dúfame, že snehu ešte pribudne, pretože na viacerých úsekoch by bolo potrebných ešte aspoň desať centimetrov," priblížil situáciu Peter Mlynár zo Športového klubu polície Vysoké Tatry, ktorý areál prevádzkuje.         

V noci z utorka (28. 11.) na stredu upravili na Štrbskom Plese okruh na Mlynickej lúke, taktiež zatiaľ iba "nahladko" na korčuľovanie - skate. Správca Areálu bežeckého lyžovania Snow Peter Mosný uviedol, že stále nie je dostatok snehu na pripravenie stopy. "Prioritou pre nás je príprava dvojkilometrového okruhu, ktorý máme s technickým snehom, pretože slúži hlavne v prípade zlého počasia, aby sme prežili zimu. Chceme v tejto súvislosti požiadať ľudí, aby dodržiavali obmedzenia, nejazdili pod delami a cez hadice. Máme aj veľa pásových vozidiel, ktoré upravujú trate," upozornil.         

Do víkendu by chceli pripraviť Mlynickú lúku, časť štadióna v bežeckom areáli a menší okruh pri hornom štadióne v celkovej dĺžke 2,5 kilometra. Prírodného snehu je podľa Mosného stále ešte málo, potrebujú minimálne 15 až 20 centimetrov, aby dokázali pripraviť aj bežeckú stopu a nepoškodili podložie.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.06.2016
Vo Vysokých Tatrách budú počítať kamzíky
Koľko kamzíkov v Tatrách prežilo zimu a koľko kamzičích mláďat sa narodilo počas tohtoročnej jari, budú vo štvrtok 30. júna zisťovať dobrovoľníci priamo v teréne.
viac
17.10.2016
Slovenské veľhory lákajú turistov aj mimo letnej a zimnej sezóny
Ako informovala výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry Andrea Žigová, v mimosezónnom období sa oplatí v slovenských veľhorách aj ubytovať, pretože jednotlivé ubytovacie zariadenia ponúkajú rôzne jesenné pobytové balíčky.
viac
07.11.2016
Vysoké Tatry ponúkajú zaujímavé túry aj počas zimnej uzávery chodníkov
Zimná uzávera turistických chodníkov Vo Vysokých Tatrách platí od 1. novembra do 15. júna 2017. Časť chodníkov je pre turistov uzavretá z dôvodu ochrany prírody, najmä kamzíkov a švišťov vrchovských tatranských.
viac
30.11.2016
Z Hrebienka do Starého Smokovca na sánkach
Nádielka snehu, ktorá v ostatných dňoch pribudla vo Vysokých Tatrách, umožnila spustiť 2,5-kilometrovú sánkarskú dráhu z Hrebienka do Starého Smokovca. Milovníci zimných športov si budú môcť užiť sánkovačku dovtedy, pokiaľ bude dostatočná snehová pokrývka.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.98 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %