Nedeľa 27.09.2020
Dnes má meniny 
Cyprián
°C
10.12.2019 08:00

Verejná zbierka obcí


Ilustračná snímka (zdroj: zmos)


Streda 13. november 2019 sa navždy zapísala do novodobých dejín Slovenska ako čierny a tragický deň. Nehoda nákladného auta a autobusu pravidelnej linky Nitra — Kolíňany — Jelenec zasiahla do života 32 rodín.


Zahynulo 12 osôb v rozmedzí od 15 do 70 rokov života, medzi nimi 6 maloletých detí ako aj jeden manželský pár. Táto udalosť sa dotkla bezprostredne každého z nás. Boli tam naši priatelia, deti našich kolegov, ako aj susedia či známy.

Samosprávy obce Kolíňany a Jelenec sa preto rozhodli zrealizovať spoločnú verejnú zbierku, kde na základe dobrovoľnosti môžu prispieť spoločnosti, združenia, mestá, obce, spolky, nadácie, rôzne organizácie ako aj súkromné osoby. Získané finančné príspevky sa použijú na odškodnenie obetí tragickej dopravnej nehody. Vieme, že nič nedokáže zmierniť ich žiaľ' a nevráti im domov ich milované deti, rodičov, starých rodičov, priateľov. Ich návrat do normálneho života po tak tragickej udalosti je však veľmi ťažký a finančne náročný. Napr. manželský pár, ktorý zahynul v autobuse po sebe zanechal dve maloleté deti. Preto Vás, aj v ich mene, prosíme o pomoc pre uľahčenie tohto procesu.

Transparentný — samostatný účet vedený v Prima banka Slovensko,  a. s., v tvare IBAN: SK62 5600 0000 0008 0192 9012

V prípade, že k prevodu finančného prostriedku potrebujete darovaciu zmluvu, prosíme Vás o spätné avízo na adresu Obecného úradu v Kolíňanoch, resp.na email: info@kolinany.eu.

Okrem financií môžete pomôcť aj vecným darom, ktorý navrhujeme odkonzultovať s koordinátormi tejto dobrovoľnej zbierky.

Za Váš prejav spolupatričnosti, za Vašu podporu a nezištnosť Vám vopred ďakujeme!

V mene koordinačného výboru: Ivan Varga Starosta obce Jelenec, 

Ing. Róbert Balkó Starosta obce Kolíňany

 

Autor: (Zdroj: ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.08.2017
Pripojenosť ku verejnej kanalizácii je na Slovensku stále nízka
V záverečnej správe Revízie výdavkov na životné prostredie analytici poukazujú na niektoré problémy týkajúce sa efektivity financovania vodného hospodárstva.
viac
20.11.2017
Fiškálna decentralizácia nie je prekážkou pri budovaní sociálneho štátu
„Naplnenie princípov fiškálnej decentralizácie, ktorá bola pokračovaním procesu decentralizácie verejnej správy, nepovažujeme za prekážkou pri budovaní sociálneho štátu, naopak v mnohých oblastiach tomuto procesu pomáha,“ myslí si podpredseda ZMOS Jozef Turčány.
viac
31.01.2019
Uzávierky k D4R7 a Mlynských nív sa dotknú viacerých obcí pri Bratislave
Primátor Bratislavy Matúš Vallo sa 29. januára stretol so starostami okolitých obcí, ktorých obyvatelia cestujúci do Bratislavy najviac pocítia dopravné uzávierky súvisiace s výstavbou diaľničného obchvatu D4R7 a výstavby autobusovej stanice Mlynské nivy.
viac
13.05.2020
Zaostrené na sociálne podniky
Sociálne podniky ako nástroj sociálnej ekonomiky predstavujú výzvu i príležitosť pri riešení sociálnych, ekonomických a spoločenských úloh. Narastajúci počet sociálnych podnikov naprieč jednotlivých regiónov Slovenska poukazuje na záujem o prepájanie podnikateľskej činnosti a sociálneho vplyvu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.90 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.40 %