Nedeľa 03.12.2023
Dnes má meniny 
Oldrich
°C
21.08.2023 09:30

Verejnosť môže hlasovať v súťaži Kniha roka PSK ešte dva týždne


Ilustračná snímka.


Ešte dva týždne môže verejnosť zasielať hlas svojmu knižnému favoritovi v tradičnej literárnej súťaži Kniha roka Prešovského samosprávneho kraja (PSK).


Hovorkyňa kraja Daša Jeleňová informovala, že o priazeň hlasujúcich bojuje v štyroch kategóriách celkovo 76 titulov, ktoré vyšli v roku 2022 a sú späté s Prešovským krajom. Hlasovanie prebieha do 31. augusta.

O hlasy verejnosti sa uchádzajú publikácie v kategóriách beletria pre deti a mládež, beletria pre dospelých, náučná literatúra a populárno-náučná literatúra. "Ide o tituly, ktoré sú späté s prešovským regiónom témou a osobou autora textovej či obrazovej časti a vydané boli v uplynulom roku. Čas za ich hlasovanie v čitateľskej ankete sa kráti, trvá do konca augusta," upozornila Jeleňová.

Hlasovanie o Cenu verejnosti prebieha prostredníctvom elektronického formulára zverejneného na webových sídlach vyhlasovateľov súťaže, ktorými sú PSK a jeho osem knižníc - Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove a sedem regionálnych knižníc v Poprade, Levoči, Vranove nad Topľou, Humennom, Svidníku, Bardejove a Starej Ľubovni. "Hlasujúci pritom udeľuje v každej kategórii iba jeden hlas a hlasuje len za jednu knihu. Počas celého trvania súťaže je mu umožnené hlasovať iba jedenkrát. K správnemu rozhodnutiu mu môžu napomôcť krátke anotácie k súťažným knižným titulom, ktoré sú zverejnené na stránkach župných knižníc v sekcii Kniha roka PSK 2022," ozrejmila hovorkyňa.

Vyhlásenie výsledkov pre 6. ročník súťaže, ktorá prezentuje regionálnu literárnu tvorbu a zvyšuje povedomie o autoroch a ich dielach medzi širokou verejnosťou, sa bude konať v septembri. Po ich zverejnení bude v regionálnych knižniciach PSK postupne sprístupnená putovná výstava všetkých nominovaných kníh.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.09.2016
O víťazovi ankety Strom roka 2016 môžete rozhodnúť už len pár dní
Už len pár dní je otvorené hlasovanie v ankete Strom roka 2016. Do konca septembra 2016 môžete zahlasovať za jedného z dvanástich finalistov a zvýšite tak jeho šance na ošetrenie.
viac
24.01.2018
Hľadá sa kniha roka PSK 2017
Prešovský samosprávny kraj (PSK) v spolupráci s regionálnymi knižnicami finišuje so súťažou Kniha roka PSK 2017. Tituly, ktoré boli vydané v minulom roku a sú späté s regiónom, je možné nominovať do konca januára.
viac
12.07.2018
V Senici vyhlásili 10. ročník súťaže Kniha Záhoria
Záhorská knižnica, Záhorská galéria Jána Mudrocha v Senici a Záhorské múzeum v Skalici ako organizácie v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja (TSK) v spolupráci s Mestským centrom kultúry v Malackách vyhlásili 10. ročník súťaže Kniha Záhoria.
viac
19.01.2023
Envirorezort a SAŽP spustili 12. ročník súťaže Dedina roka
Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) a envirorezort v stredu spustili 12. ročník národného ocenenia Dedina roka.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.08 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %