Streda 19.06.2024
Dnes má meniny 
Alfréd
°C
21.08.2023 09:30

Verejnosť môže hlasovať v súťaži Kniha roka PSK ešte dva týždne


Ilustračná snímka.


Ešte dva týždne môže verejnosť zasielať hlas svojmu knižnému favoritovi v tradičnej literárnej súťaži Kniha roka Prešovského samosprávneho kraja (PSK).


Hovorkyňa kraja Daša Jeleňová informovala, že o priazeň hlasujúcich bojuje v štyroch kategóriách celkovo 76 titulov, ktoré vyšli v roku 2022 a sú späté s Prešovským krajom. Hlasovanie prebieha do 31. augusta.

O hlasy verejnosti sa uchádzajú publikácie v kategóriách beletria pre deti a mládež, beletria pre dospelých, náučná literatúra a populárno-náučná literatúra. "Ide o tituly, ktoré sú späté s prešovským regiónom témou a osobou autora textovej či obrazovej časti a vydané boli v uplynulom roku. Čas za ich hlasovanie v čitateľskej ankete sa kráti, trvá do konca augusta," upozornila Jeleňová.

Hlasovanie o Cenu verejnosti prebieha prostredníctvom elektronického formulára zverejneného na webových sídlach vyhlasovateľov súťaže, ktorými sú PSK a jeho osem knižníc - Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove a sedem regionálnych knižníc v Poprade, Levoči, Vranove nad Topľou, Humennom, Svidníku, Bardejove a Starej Ľubovni. "Hlasujúci pritom udeľuje v každej kategórii iba jeden hlas a hlasuje len za jednu knihu. Počas celého trvania súťaže je mu umožnené hlasovať iba jedenkrát. K správnemu rozhodnutiu mu môžu napomôcť krátke anotácie k súťažným knižným titulom, ktoré sú zverejnené na stránkach župných knižníc v sekcii Kniha roka PSK 2022," ozrejmila hovorkyňa.

Vyhlásenie výsledkov pre 6. ročník súťaže, ktorá prezentuje regionálnu literárnu tvorbu a zvyšuje povedomie o autoroch a ich dielach medzi širokou verejnosťou, sa bude konať v septembri. Po ich zverejnení bude v regionálnych knižniciach PSK postupne sprístupnená putovná výstava všetkých nominovaných kníh.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.07.2016
Verejnosť môže hlasovať v ankete Strom roka 2016
Hlasovanie bolo odštartované na festivale Pohoda a záujemcovia môžu do konca septembra poslať hlas jednému z dvanástich stromov – finalistov ankety Strom roka a podporiť tak jeho ošetrenie.
viac
24.01.2018
Hľadá sa kniha roka PSK 2017
Prešovský samosprávny kraj (PSK) v spolupráci s regionálnymi knižnicami finišuje so súťažou Kniha roka PSK 2017. Tituly, ktoré boli vydané v minulom roku a sú späté s regiónom, je možné nominovať do konca januára.
viac
06.07.2020
Poznáme 12 finalistov ankety Strom roka 2020. Hlasovanie odštartovalo!
Aj v osemnástom ročníku súťaže stromov zabojuje o prestížny titul i odborné ošetrenie 12 finalistov z celého Slovenska. Patronát nad anketou drží už deväť rokov známy spevák, Peter Lipa.
viac
25.06.2021
PSK získal druhé miesto v národnej súťaži o naj propagačný materiál
Prešovský samosprávny kraj uspel v celoslovenskej prestížnej súťaži o najkrajšiu knihu a propagačný materiál o Slovensku za rok 2020. So svojou brožovanou publikáciou Sestry Prešovského kraja, ktorá vznikla k rovnomennému projektu v spolupráci s fotografom Jánom Štovkom, kraj získal druhé miesto.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.67 %