Utorok 18.06.2024
Dnes má meniny 
Vratislav
°C
25.06.2021 01:35

Verejnosť môže navrhnúť názov nového cyklomosta cez rieku Morava


Snímka zdroj: (BSK).


Verejnosť môže navrhnúť názov nového cyklomosta medzi Vysokou pri Morave a Marcheggom. Budúci rok má prepojiť brehy rieky Moravy medzi Slovenskom a Rakúskom. Informuje o tom Bratislavský samosprávny kraj (BSK).


Podnety môžu ľudia posielať prostredníctvom webu kraja do konca júna. Návrhy následne doručia zástupcom samospráv Slovenska a Rakúska, ktorí vyberú definitívny názov cyklomosta.

Most s dĺžkou 270 metrov a šírkou štyri metre prepojí medzinárodnú cyklotrasu železnej opony Eurovelo 13 s rakúskou cyklotrasou Kamp-Thaya-March (KTM). Projekt Vysomarch má byť hotoví do leta budúceho roka, rovnako na budúci rok by sa malo rozhodnúť o konečnom názve mosta. Ide o ďalší cyklomost na území Bratislavského kraja. Prvým je terajší Cyklomost slobody, ktorý prepája bratislavskú Devínsku Novú Ves s rakúskym Schloss Hofom.

Pred otvorením Cyklomosta slobody vyhlásil BSK anketu o jeho názve. Kraj navrhol tri pomenovania – Most Márie Terézie, Most slobody, Most železnej opony. Recesisti na sociálnych sieťach v hlasovaní viedli s pomenovaním mosta po seriálovom akčnom hrdinovi, terči početných vtipov Chuckovi Norrisovi. Tým sa most zviditeľnil na mnohých webových portáloch po celom svete. O názve cyklomosta rozhodli nakoniec krajskí poslanci i rakúski partneri.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.02.2021
S výstavbou cyklomosta pri Vysokej pri Morave sa má začať budúci týždeň
So stavebnými prácami na cyklomoste medzi Vysokou pri Morave a Marcheggom, ktorý prepojí Slovensko s Rakúskom, by sa malo začať na budúci týždeň.
viac
23.04.2021
Začali sa práce na cyklomoste medzi Vysokou pri Morave a Marcheggom
Vŕtaním mostových pilót sa rozbehli stavebné práce na cyklomoste medzi Vysokou pri Morave a Marcheggom, ktorý prepojí Slovensko s Rakúskom.
viac
24.07.2021
Nový cyklomost cez Moravu by sa mohol volať Bociania lávka či Most nádeje
Názov nového cyklomosta spájajúceho Vysokú pri Morave s rakúskym Marcheggom by mohol byť definitívne známy v septembri. Bratislavský samosprávny kraj (BSK) poslal rakúskemu partnerovi projektu vytypované návrhy, ktoré vygenerovali podnety verejnosti.
viac
24.09.2021
Nový cyklomost cez Moravu naberá reálne kontúry
Päť mesiacov po začatí výstavby nového cyklomosta medzi slovenskou obcou Vysoká pri Morave a rakúskou obcou Marchegg je hotový násyp na slovenskej strane, ako i predpolia na obidvoch brehoch.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.67 %