Streda 24.07.2024
Dnes má meniny 
Vladimír
°C
15.11.2022 07:45

Vianočná Petržalka prinesie okrem trhov aj viaceré podujatia


Snímka zdroj: (petrzalka.sk).


Do bratislavskej Petržalky sa po dvojročnej pandemickej pauze vrátia vianočné trhy. Uskutočnia sa na Námestí republiky, kde bude osadený aj vianočný stromček.


Program Vianočnej Petržalky budú tvoriť viaceré hlavné i sprievodné podujatia, chýbať nebude ani charitatívne podujatie. Na hlavných dopravných ťahoch pribudne nové a úsporné pouličné osvetlenie. Informovala o tom hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.

Vianočné trhy potrvajú od 26. novembra do 22. decembra, návštevníkom bude k dispozícii 13 stánkov s občerstvením a rozličným vianočným tovarom. Na námestí bude zároveň 27. novembra rozsvietený vianočný stromček, desaťmetrový smrek bude dovezený zo Stupavy. V rámci kultúrneho programu budú pripravené viaceré hudobné vystúpenia. Každú stredu bude pódium patriť domácim detským a seniorským folklórnym súborom i žiakom materských, základných a umeleckých škôl.

Tradičnou súčasťou adventného obdobia bude aj Mikuláš, ktorý do mestskej časti zavíta 4. decembra. Okrem kočovného sprievodu nebudú chýbať ani divadelné predstavenia, Mikulášska tancovačka či bezplatná registrácia pre deti v pobočkách miestnej knižnice. Mikuláš neobíde ani Petržalskú klubovňu aktívnych seniorov.

Mestská časť bude zároveň organizovať aj viaceré sprievodné dobročinné podujatia. Ich cieľom bude pomôcť najzraniteľnejším skupinám obyvateľov, medzi nimi rodinám v núdzi, ľuďom bez domova či osamelým seniorom. Pripravená bude zbierka teplého oblečenia a doplnkov pre ľudí bez domova, Petržalská vianočná pošta bude posielať anonymné milé pozdravy a pohľadnice pre seniorov z miestnych zariadení sociálnych služieb.

Samospráva sa tiež zapojí do iniciatívy Koľko lásky 2022 i do Mikulášskej kvapky krvi.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.11.2016
Do vianočnej dedinky na zámku Schloss Hof premáva autobus
Tento víkend otvorili Vianočnú dedinku na rakúskom zámku Schloss Hof neďaleko Bratislavy. Tradičné vianočné trhy budú sprístupnené každý víkend až do 18. decembra denne od 10. do 19. hodiny.
viac
28.11.2017
Vianoce v Petržalke
Už v piatok sa na Námestí republiky otvárajú petržalské Vianočné trhy. Okrem toho, že si v stánkoch budete môcť pochutnať na tradičných vianočných dobrotách a kúpiť si aj malý suvenír či darček, na pódiu umocnia sviatočnú atmosféru vystúpenia skupín rôznych hudobných žánrov.
viac
16.11.2022
Do mesta sa po dvoch rokoch vrátia tradičné vianočné trhy
Do Banskej Bystrice sa po dvoch rokoch vrátia vianočné trhy v rozsahu, ako ich obyvatelia mesta poznajú z obdobia pred pandémiou nového koronavírusu.
viac
16.12.2022
Ekologickejšia vianočná atmosféra zavítala do slovenských miest
Viaceré mestá a obce sa snažia ľuďom spríjemniť predvianočnú atmosféru rôznymi podujatiami. Nechýbajú vianočné trhy plné rôznych dobrôt a hudobných zážitkov. Potešujúcim je aj fakt, že čoraz viac myslia samosprávy počas týchto podujatí aj na životné prostredie.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %