Streda 27.05.2020
Dnes má meniny 
Iveta
°C
02.12.2019 11:55

Vianočné mestečko otvoril slávnostný program


Ilustračná snímka, zdroj: nitraden.sk


Na Svätoplukovom námestí v Nitre o 18. hodine slávnostne otvorili Vianočné mestečko. Až do pondelka 23. decembra bude obyvateľom i návštevníkom mesta ponúkať kultúrny program, remeselné trhy i gastronomické špeciality.


 Vianočný tovar bude mať 12 vybraných predajcov v mestských a štyria predajcovia vo vlastných stánkoch. „Naším zámerom bolo zabezpečiť zvýšenie kvality jedál predávaných na vianočných trhoch, chýbať nebudú ani jedlá pre celiatikov. Tešíme sa, že medzi komisiou vybranými prevádzkami sú aj špeciality, ktoré v nitrianskom vianočnom mestečku ešte neboli,“ uviedol pred časom viceprimátor Daniel Balko.       

Nedeľný úvodný program v mestečku patrí vystúpeniam viacerých skupín a umelcov. Návštevníkom sa predstaví Itcho Pčelár, Kristína Uhlíková, Juro Janík, Edita Andelová, Michal Cabala, Erika Strečková, Brigita, Nika Karch a Kristián Révay. „Aj ďalšie dni prinesú bohatý kultúrny program. Pripravené sú pozdravy detí zo základných a materských škôl, premietanie večerníčka a rozprávkové prekvapenia. Súčasťou programu budú aj folklórne vianočné melódie a ďalšie hudobné vystúpenia,“ uviedol Andrej Jančovič z mestského úradu. Mikuláš navštívi Vianočné mestečko v nedeľu 8. decembra o 17. hodine. V programe nazvanom Mikuláš a jeho anjel je pripravená nielen ohňová šou a veľkoplošná projekcia, ale aj pouličná performance s prekvapením.       

Na Luciu 13. decembra je pripravená zábava s Folklórnym súborom Tradícia Dražovce a kapelou Walk On. O dva dni neskôr prinesú o 18. hodine do mestečka betlehemské svetlo skauti. V priebehu ďalších dní budú súčasťou programu rôzne hudobné vystúpenia, ale aj dobrovoľná zbierka kníh a hračiek. Pripravené sú tiež detské divadelné predstavenie, vystúpenia folklórnych súborov, spevákov a kapiel. „Silvestrovská veselica bude na Svätoplukovom námestí 31. decembra. Začne sa hodinu a pol pred polnocou, do tanca bude hrať DJ Martin Mada. Krátko po polnoci všetko najlepšie v roku 2020 zaželá občanom Nitry primátor Marek Hattas. Zábavný program bude pokračovať aj hodinu po polnoci,“ dodal Jančovič.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
01.12.2016
Vianočné trhy v Prievidzi ponúknu 106 stánkov s rôznorodým tovarom
V inovovanom termíne, 5. decembra, otvoria tento rok v Prievidzi vianočné trhy. V predvečer príchodu svätého Mikuláša budú mať Prievidžania a návštevníci mesta na Námestí slobody k dispozícii stánky s občerstvením, od 13. decembra aj tie s ďalším sortimentom, predovšetkým vianočnými výrobkami.
viac
02.12.2016
Podujatie Vianočné posolstvo umožní obdarovať iných a byť sám obdarovaný
Vianočný darček vyrobený klientmi zariadení sociálnych služieb (ZSS) bude ponúkať benefičná akcia, ktorú organizuje Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva Univerzity Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre.
viac
14.11.2018
Centrum mesta už zdobí vianočný strom
Na Svätoplukovom námestí v centre Nitry už stojí vianočný strom. Prvýkrát sa rozsvieti pri otvorení vianočného mestečka 1. decembra o 18. hodine. Súčasťou otváracieho programu bude tradičný ohňostroj.
viac
24.09.2019
Mesto zrekonštruovalo mestský kúpeľ za vyše 160-tis. eur
Nitrianska radnica plánuje otvoriť zrekonštruovaný mestský kúpeľ 8. októbra. Firma, ktorá kúpeľ opravuje, má podľa zmluvy ukončiť rekonštrukciu do konca septembra, následne bude potrebné vykonať technologické operácie pred samotným otvorením.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.87 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %