Sobota 08.08.2020
Dnes má meniny 
Oskar
°C
30.11.2019 06:05

Vianočné srdce Zelenej župy


Ilustračný výrez pozvánky


V pondelok 2. decembra 2019 sa vestibul župného úradu v Trenčíne premení na špeciálne remeselné trhovisko s titulom Vianočné srdce Zelenej župy.


Slávnostné otvorenie je naplánované na 9. hod. a už tradične sa v jeho úvode sa bude  spoločne zdobiť vianočný stromček. Ruku k dielu priloží aj predseda TSK Jaroslav Baška. Až do piatku 6. decembra 2019 sa v rámci unikátneho trhoviska postupne predstavia klienti 18 zariadení sociálnych služieb. Do priestorov úradu tak bude počas celého týždňa lákať okoloidúcich i širokú verejnosť ponuka ručne vyrobených vianočných ozdôb, dekorácií i voňavých dobrôt. O kultúrny program sa postará Folklórny súbor Trenčan, ktorý pôsobí pri Gymnáziu Ľudovíta Štúra v Trenčín.

Tohtoročné Vianočné srdce Zelenej župy bude mať špeciálny charakter. Po otvorení trhoviska bude slávnostne uvedené do prevádzky aj nové Klientské centrum, ktoré bude verejnosti slúžiť na poskytovanie poradenstva v oblasti sociálnych a zdravotných služieb. Nájdete ho rovnako vo vestibule župného úradu, a to priamo vedľa podateľne.

Bohatá nádielka všakovakých dobrôt, ale aj nové Klientské centrum tak symbolicky odštartujú adventný čas na Úrade TSK

Autor: (ts-tsk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.11.2018
Vianočné trhovisko župa otvorí v pondelok, prvýkrát aj s účasťou nemocnice
Vždy v prvý decembrový týždeň vianočné trhovisko Trenčianskej župy odhalí srdečnosť a šikovnosť klientov zariadení sociálnych služieb. Po prvýkrát sa s k nim so svojimi výrobkami pridajú aj pacienti považskobystrickej nemocnice.
viac
06.03.2019
Župa už pripravuje rozpočet na rok 2020, zohľadňuje pritom priority jednotlivých
Práce na príprave rozpočtu Trenčianskej župy na roky 2020 - 2022 odštartovali úvodnými stretnutiami v prítomnosti poslancov Zastupiteľstva Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK), riaditeľa Úradu TSK a vedúcich zamestnancov jednotlivých odborov a oddelení Úradu TSK.
viac
29.03.2019
Trenčiansky hrad v rámci Hodiny Zeme zmizne v tme
V sobotu 30. marca 2019 nám Hodina Zeme opäť pripomenie dôležitosť ochrany prírody. Pridať sa k celosvetovej kampani na ochranu planéty môže pritom každý. Stačí, keď v čase od 20.30 h do 21.30 h symbolicky vypnete svetlá vo svojej domácnosti.
viac
03.01.2020
Aj v roku 2020 prerozdelí župa medzi obyvateľov kraja takmer 700-tisíc eur
Žiadatelia z Trenčianskeho kraja môžu o financie požiadať v rámci Dotačného systému TSK, Participatívneho-komunitného rozpočtu TSK či grantového systému Zelené oči. Možnosť obohatiť štandardný vyučovací proces opäť ponúkne zážitkové vzdelávanie na stredných školách.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.99 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.71 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.30 %