Pondelok 25.05.2020
Dnes má meniny 
Urban
°C
02.03.2020 11:50

Vláda uvoľnila financie na výstavbu nového mosta v Ilave


Vizualizácia. Snímka zdroj: (tsk.sk).


Vládny kabinet schválil v stredu 26. februára 2020 uvoľnenie finančných prostriedkov na odstránenie starého a výstavbu nového mostného objektu ponad Vážsky kanál v Ilave.


Vypracovanie projektovej dokumentácie na odstránenie a výstavbu mostného objektu cez Vážsky kanál v meste Ilava na ceste II/574 pripravovala Správa ciest Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) počas celého uplynulého roka.

Predpokladané stavebné práce vyčíslila župa na 3,66 milióna eur. Túto čiastku sa Ministerstvo financií SR rozhodlo uvoľniť z kapitoly Všeobecná pokladničná správa. Návrh bol na stredajšom rokovaní podporený a schválený.

„Ďakujeme súčasnej vláde Slovenskej republiky za túto finančnú pomoc, vďaka ktorej budeme môcť pristúpiť k odstráneniu starého a výstavbe nového mosta ponad Vážsky kanál v Ilave. Som presvedčený, že táto správa poteší všetkých obyvateľov Ilavy a blízkeho okolia,“ povedal trenčiansky župan Jaroslav Baška.

Autor: (sg, tsk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.02.2017
V obci Horná Ves postavia bytový dom za asi 550 000 eur
V Hornej Vsi v okrese Prievidza postavia nájomný dom s 12 bytmi. Stavbu zrealizuje na vlastné náklady súkromný investor, obec ju potom plánuje odkúpiť z dotácie od Ministerstva dopravy a výstavby SR a úveru zo Štátneho fondu rozvoja bývania.
viac
11.05.2017
Na vybraných orgánoch štátnej správy pribudnú analytické útvary
Na vybraných ústredných orgánoch štátnej správy chýbajú analytické útvary, s podporou Európskej únie ich však zriadia. Umožní to národný projekt „Budovanie a rozvoj kapacít analytických útvarov na vybraných ústredných orgánoch štátnej správy“.
viac
16.01.2018
Pokračovanie výstavby obchvatu Brezna je na dobrej ceste
Minister dopravy Arpád Érsek listom informoval primátora Brezna o pokračovaní v príprave prvého úseku druhej etapy obchvatu mesta. Zabezpečené sú už všetky stupne projektovej dokumentácie.
viac
23.11.2018
Most ponad Vážsky kanál v Ilave kvôli kritickému technickému stavu uzatvoria
Hĺbková diagnostika oceľovej konštrukcie mosta na ceste II/574 v Ilave ukázala, že most treba z dôvodu havarijného stavu a bezpečnosti účastníkov cestnej premávky uzavrieť.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.87 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %