Sobota 07.12.2019
Dnes má meniny 
Ambróz
°C
29.01.2016 12:00

Vo Vysokej nad Kysucou monitorujú svoje vozidlá pomocou GPS zariadení


Navigácia pomáha mestu získať prehľad o pohybe vozidiel v jeho vlastníctve. (Foto: Pixabay.com)


Obec Vysoká nad Kysucou v snahe zjednodušiť evidenciu a zefektívniť prevádzku motorových vozidiel pristúpila k inštalácii GPS zariadení do motorových vozidiel, ktoré sú v jej vlastníctve.


stupom tohto systému je presná elektronická kniha jázd, obsahujúca všetky sledované dáta a hodnoty vrátane trás, prejdenej vzdialenosti a, samozrejme, spotreby. Všetky získané údaje sa online ukladajú do prevádzkového systému, ktorého súčasťou je aj grafické znázornenie prejdenej trasy či meno vodiča, ktorý jazdu absolvoval. Systém po skúšobnej a testovacej časti spustili do ostrej prevádzky 8. decembra 2015.

Nadstavbovou, resp. verejnou časťou tohto projektu je online výstup o aktuálnom pohybe motorových vozidiel vo vlastníctve obce, ktorých lokalizovanie a aktuálny pohyb možno sledovať v aplikácii umiestnenej na webovej stránke obce Vysoká nad Kysucou. Výpovednú hodnotu projektu umocňuje aj skutočnosť, že na online systém evidencie vozidiel prešli aj externí dodávatelia služieb, ktorí pre Vysokú nad Kysucou robia zimnú údržbu miestnych komunikácií.

Výstupom pre samotných obyvateľov je teda aj to, že po jednoduchom „kliku“ na webovej stránke obce získajú okamžitú informáciu, kde sa v zime momentálne nachádza traktor, ktorý zabezpečuje zimnú údržbu ich prístupovej miestnej komunikácie alebo automobil, ktorý im prostredníctvom obcou zabezpečovanej sociálnej služby vezie stravu.

Autor: (ocú)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.11.2019
Na Bratislavskom hrade sa začali vianočné trhy
Na Bratislavskom hrade sa začali štvrtým rokom vianočné trhy, ktoré organizuje Národná rada (NR) SR rozsvietením vianočného stromčeka pred budovou parlamentu.
viac
30.11.2019
Ľudia vyzbierali pozostalým obetí tragických udalostí z 13. novembra 75 500 eur
Na pomoc pozostalým obetí nehody autobusu pri Nitre a rozvodnenej rieky v Revúcej sa verejnosť vyzbierala prostredníctvom portálu ĽudiaĽuďom.sk sumou 75 500 eur.
viac
02.12.2019
Marianka začala využívať elektromobil, chce prispieť k zníženiu emisií
Obec Marianka v okrese Malacky chce využívaním novo zakúpeného elektromobilu prispieť k zníženiu emisií CO2 v ovzduší, ktoré negatívne ovplyvňujú klimatické zmeny.
viac
30.11.2019
Vianočné srdce Zelenej župy
V pondelok 2. decembra 2019 sa vestibul župného úradu v Trenčíne premení na špeciálne remeselné trhovisko s titulom Vianočné srdce Zelenej župy.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.82 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.08 %