Streda 24.04.2024
Dnes má meniny 
Juraj
°C
26.02.2024 09:50

Vodohospodárske podniky zrealizujú obnovu mokradí v okolí Dunaja


Snímka zdroj: Slovenský vodohospodársky podnik


Štátny podnik Vodohospodárska výstavba (VV) v spolupráci so Slovenským vodohospodárskym podnikom zrealizuje obnovu mokradí lužných lesov v okolí rieky Dunaj. Získal na to grant 429.244 eur z Nórskeho finančného mechanizmu. SR tento projekt spolufinancovala sumou 75.749 eur zo štátneho rozpočtu.


 VV o tom informuje na sociálnej sieti. Projekt má za cieľ zlepšiť stav a obnovu prirodzených biotopov mokradí lužných lesov v ramennej sústave Dunaja, v oblastiach Bačianskeho, Bodického a Gabčíkovského ramena. Územia sú súčasťou európskeho významu Dunajské luhy. "Výsledkom projektu bude obnova biotopov, prebudovanie dvoch línií prehrádzok, vďaka ktorým sa v oblasti zvýši prietok rieky, dosiahne sa vyššia dynamika zmien hladiny a navyše bude možné prietok regulovať a zabezpečiť tak lepšiu distribúciu a zásoby vody," priblížili vodohospodári.        

 Aktivity v tejto súvislosti sa začali vo februári 2022 a ukončené budú v apríli tohto roka.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.11.2016
Ochranári vrátili vodu do vyschnutého koryta Čiližského potoka
Vďaka revitalizácii Čiližského potoka ochranári znovu vrátili vodu do jeho 33,5 kilometrov dlhého koryta, z ktorého takmer dve tretiny boli ešte donedávna úplne suché.
viac
11.08.2020
Na turistických chodníkoch Čerešňa a Tri studničky pribudnú nové prvky
Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Šariš-Bardejov pokračuje v obnove turistickej infraštruktúry v regióne. V septembri a októbri plánuje revitalizovať turistické chodníky Čerešňa a Tri studničky.
viac
02.02.2021
Pri obci Klížská Nemá uskutočňujú úpravy pre obnovu mokradí
Pri obci Klížská Nemá v okrese Komárno sa momentálne uskutočňujú terénne úpravy pre rozsiahlu obnovu mokradí. Ochranári a vodohospodári pracujú na napojení mokradí naspäť na Dunaj formou prepojovacieho ramena v dĺžke približne 170 metrov.
viac
17.06.2021
V obnovenej hniezdnej stene pri Dunaji sa zahniezdila kolónia brehúľ hnedých
Kolónia brehúľ hnedých zahniezdila niekoľko týždňov po dokončení prác na obnove kolmého riečneho brehu Dunaja v Petržalke. Obnovený breh sa podarilo vybudovať vďaka spolupráci odborníkov z Bratislavského regionálneho ochranárskeho združenia (BROZ) a z Vodohospodárskej výstavby, š.p.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.17 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.81 %