Sobota 02.03.2024
Dnes má meniny 
Anežka
°C
23.11.2023 04:05

Vrbové chce pomenovať po rodákovi, futbalistovi Jozefovi Adamcovi nové sídlisko


Jozef Adamec. Snímka zdroj: Trnava-zoznam


Mesto Vrbové má záujem pomenovať novú obytnú štvrť po rodákovi, niekdajšom futbalovom reprezentantovi Jozefovi Adamcovi. Návrhom sa bude zaoberať novembrová schôdza mestského zastupiteľstva. Informoval o tom primátor Štefan Kubík.


"Chceme si takto uctiť športovca, ktorý začínal s futbalom v našom meste, kým neprešiel do kádra Spartaka Trnava," povedal primátor.         

V súčasnosti podľa jeho slov mesto ponúka vo verejnej obchodnej súťaži lokalitu zhruba 27.000 metrov štvorcových na výstavbu obytných blokov pre zhruba tisíc obyvateľov a je potrebné dať jej názov. "Situovaná je pri hlavnej ceste v smere na obec Chtelnica, kde býval náš prvý futbalový štadión a Adamec na ňom hrával, tak vznikol nápad na tento názov," doplnil Kubík. Protikandidátom na pomenovanie lokality sú pôvodné Dolné dielce, o konečnej podobe rozhodnú poslanci v hlasovaní.         

Vrbové si slávneho futbalistu pripomína aj pomenovaním súčasného futbalového stánku, názov Mestský štadión Jozefa Adamca nesie od minulého roka. V Trnave je po ňom nazvaná jedna z ulíc. Legenda Spartaka Trnava Jozef Adamec (1942 - 2018) v drese ´bílych andelov´ získal päť majstrovských titulov, ďalšie dva pridal počas základnej vojenskej služby v Dukle Praha. V československej lige odohral 383 zápasov, strelil 170 gólov. Štyrikrát sa stal kráľom ligových strelcov. V reprezentácii Československa odohral 44 zápasov, strelil 14 gólov.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.03.2016
Radnica vo Vrbovom sa dohodla s dedičmi, získa synagógu
Za 32.000 eur odkúpi mesto Vrbové pri Piešťanoch od súkromných vlastníkov polovicu tamojšej synagógy. Scelený majetok umožní samospráve uchádzať sa o prostriedky z európskych fondov na jej opravu.
viac
01.04.2016
V Prievidzi sa mení systém umiestňovania veľkokapacitných kontajnerov
Nový spôsob umiestňovania veľkokapacitných kontajnerov čaká od jari obyvateľov prievidzského sídliska Píly. Kým v minulosti bol na sídlisku zavedený spôsob umiestňovania podľa stanoveného termínu a miesta umiestnenia, už čoskoro si budú môcť obyvatelia objednať kontajner priamo k bytovému domu.
viac
20.11.2017
Na sídlisku Mostná spustili projekt vertikálneho zberu odpadu
V Handlovej dnes (20. 11.) dali do užívania polopodzemné kontajnery. Pilotný projekt realizuje samospráva na sídlisku Mostná, kde v rámci projektu vertikálneho zberu odpadu pribudlo 19 takýchto nových nádob. Pilotný projekt vyšiel samosprávu na približne 74 000 eur.
viac
14.04.2019
V Trebišove vzniklo nové detské ihrisko
Z novovybudovaného detského ihriska sa môžu tešiť najmä deti zo sídliska STRED a jeho blízkeho okolia. Nové ihrisko je nepretržite sprístupnené, samozrejme, širokej verejnosti a poslúži aj ostatným obyvateľom mesta, v prípade potreby aj pre materské a základné školy.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.98 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %