Sobota 22.02.2020
Dnes má meniny 
Etela
°C
03.03.2016 12:00

Vyhlásenie predsedu Združenia miest a obcí Slovenska k parlamentným voľbám


Michal Sýkora, predseda Združenia miest a obcí Slovenska (Foto: archív)


Parlamentné voľby do Národnej rady Slovenskej republiky netreba vnímať iba ako možnosť vyjadriť názor na politické strany.


Sú aj o našej zodpovednosti a našej úcte k demokracii, ktorá ako jediná z foriem vlády garantuje možnosť slobodného výberu. Ísť voliť znamená aj dôstojným spôsobom vyjadriť svoj názor na spoločnosť. Budem veľmi rád, ak pozvanie k voľbám prijme čo najviac voličov.

Naše hlasovanie nebude len o stranách, hnutiach, či koalíciách alebo kandidátoch. Nemali by sme ho vnímať ako súboj – kto z koho. Na parlamentné voľby sa treba pozerať aj ako na schopnosť kandidátov dôstojne pozvať voličov k hlasovacím urnám, k rozhodovaniu o tom, ako sa bude v ďalších rokoch rozvíjať Slovensko, naša spoločnosť, mestá a obce.

Dôležité je, aby svoje volebné právo využilo čo najviac voličov. Reprezentatívnosť v účasti na voľbách prispieva spoločnosti k stabilite a pozitívne umocňuje spoločenskú atmosféru.

Verím, že mestá a obce aj pri týchto voľbách zvládnu organizačné a technické úlohy, čím preukážu svoju schopnosť plniť nielen vlastné povinnosti a úlohy, ale aj tie, ktoré zabezpečujú v rámci preneseného výkonu štátnej správy.

Autor: Michal SÝKORA, predseda Združenia miest a obcí Slovenska


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.02.2020
V obci Petrova Ves vybudujú zberný dvor odpadov za 222 000 eur
V obci Petrova Ves v okrese Skalica začnú budovať zberný dvor odpadov, na ktorý získala obec finančné prostriedky z Ministerstva životného prostredia SR v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia. Informuje o tom vestník Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).
viac
18.02.2020
Mesto Nitra udelí dotácie na projekty zamerané na rozvoj cestovného ruchu
Projekty občianskych združení a spolkov zameraných na cestovný ruch podporí mesto Nitra celkovou sumou 15 000 eur. Rozhodli o tom mestskí poslanci na svojom mimoriadnom februárovom rokovaní.
viac
18.02.2020
V rámci Zeleného vzdelávacieho fondu prijalo MŽP 60 žiadostí o finančnú podporu
V treťom ročníku Zeleného vzdelávacieho fondu prijalo Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR zatiaľ 60 žiadostí s výškou podpory 434 152 eur. Informoval o tom Slavomír Held z odboru komunikácie MŽP.
viac
18.02.2020
Stavebné povolenie na novú hokejovú halu je už právoplatné
Stavebné povolenie na novú hokejovú halu v Trenčíne-Zámostí je už právoplatné. Pilotný projekt Hokejovej akadémie, ktorý má za úlohu vychovávať budúce hokejové hviezdy ako komplexné športové osobnosti, zahŕňa okrem iného aj novú halu s ľadovou plochou.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.36 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.86 %