Piatok 30.09.2022
Dnes má meniny 
Jarolím
°C
22.09.2022 12:35

Výnimočných pedagógov možno aj tento rok nominovať na cenu Učiteľ Slovenska


Ilustračná snímka: (tasr).


Výnimočných pedagógov možno po piaty raz nominovať na cenu Učiteľ Slovenska. Nominácie je možné zasielať na webe ucitelslovenska.sk do 6. novembra. Informoval o tom Komenského inštitút Centra environmentálnej a etickej výchovy (CEEV) Živica, ktorý ocenenie zastrešuje.


"Komenského inštitút bude následne nominovaných kontaktovať a ak vyplnia prihlášky, nominačný proces bude uzavretý. Učiteľa Slovenska 2022 napokon vyberie odborná porota," priblížila hovorkyňa centra Eva Sládková.

Víťaza hlavnej ceny čaká okrem iného aj nominácia na svetové ocenenie Global Teacher Prize medzi najlepších učiteľov sveta. "Aj naši pedagógovia dokážu konkurovať tým najlepším vo svete. Bohužiaľ, o nich počujeme iba málo a to chceme zmeniť," skonštatovala projektová manažérka Komenského inštitútu Zuzana Labašová.

Najlepší učiteľ by mal byť podľa žiakov inšpiratívny, kreatívny, rešpektujúci, mal by mať zmysel pre humor. Vyplýva to z ankety inštitútu. "Naším cieľom je poukazovať na to, že takýchto učiteľov a učiteliek je na Slovensku dosť a zaslúžia si lepšie spoločenské uznanie," dodala Sládková.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.09.2019
Bratislavská župa predĺžila termín nominácie osobností kraja do 15. septembra
Marta Sládečková, Mikuláš Huba, Mária Kráľovičová, dvojčatá Ján a Jozef Čapkovičovci, Matej Beňuš, Jana Dukátová, Emília Vášáryová, Juraj Kukura, Ján Filc či Peter & Pavol Hochschornerovci - to je len výber z vyše stovky laureátov Ocenení Samuela Zocha.
viac
30.11.2020
Anketu Najlepší v cestovnom ruchu PSK prispôsobili koronakríze
Siedmy ročník ankety Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja za rok 2020 vyhlásila Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska. Tradičné kategórie tento rok nahradia len dve, reagujú tak na situáciu okolo nového koronavírusu.
viac
22.02.2022
Petržalka aj tento rok hľadá svojho nezabudnuteľného učiteľa
Bratislavská Petržalka hľadá opäť Učiteľa, na ktorého sa nezabúda. Ide o špeciálnu kategóriu v rámci každoročných oceňovaní najlepších pedagógov materských a základných škôl v pôsobnosti mestskej časti.
viac
13.05.2022
Návrhy na Cenu Trnavského samosprávneho kraja možno poslať do konca mája
Do konca mája môže verejnosť posielať návrhy na udelenie Ceny Trnavského samosprávneho kraja (TTSK). Cenu každoročne udeľuje v siedmich kategóriách jednotlivcom a kolektívom za ich osobitný prínos k rozvoju TTSK, informoval o tom predseda kraja Jozef Viskupič.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.14 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.93 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.93 %