Piatok 03.07.2020
Dnes má meniny 
Miloslav
°C
07.02.2019 10:32

Vysoké Tatry budú počas najbližšieho víkendu patriť Snežným psom


Snímka zdroj: (tasr).


Jubilejný desiaty ročník rodinného podujatia sa uskutoční 9. a 10. februára priamo pod Lomnickým štítom.


„Zasnežené hory a desiatky psíkov vytvoria pri medzistanici Štart na svahu Čučoriedky západ v stredisku Tatranská Lomnica jedinečnú atmosféru polárnych expedícií,“ uviedol Marián Galajda z Tatry Mountain Resorts (TMR).

Skutočné dobrodružstvo podľa neho zažijú deti počas oboch dní v expedičnej hre Od pólu k pólu, ktorá bude prebiehať na 12 stanovištiach. Zážitky detí v špeciálnej hre založenej na dobrodružstve objavovania ešte viac umocní živá socha svetoznámeho polárnika Roalda Amundsena. „Deti budú plniť rôzne úlohy, budú si môcť vyskúšať jazdu na ozajstnom psom záprahu, uvidia v akcii lavínové psíky záchranárov Horskej záchrannej služby, ktoré predvedú, ako dokážu zachraňovať ľudí spod lavíny. Pripravený je aj bohatý sprievodný kultúrny program tak, aby každý, kto nás navštívi, odchádzal s jedinečnými zážitkami,“ uviedol manažér obchodu a marketingu strediska Vysoké Tatry Lukáš Brodanský.

O atmosféru na pódiu sa postará hudobná skupina Hevi Dubi Komiks Band, ktorá spieva texty známeho slovenského básnika, prozaika a autora literatúry pre deti Daniela Heviera. Nebudú chýbať vystúpenie tanečnej skupiny Art Dance, dog dancing, učebné metódy a postupy na základnú výchovu psíkov či rôzne hry a súťaže o skvelé ceny s moderátorom podujatia Lacom Cmorejom.

Špeciálny bonus je pripravený pre všetky deti, ktoré si so sebou do Tatier prinesú svojho plyšového psíka. Počas podujatia je pre peších turistov pripravená aj špeciálna cena lístkov na lanovku z Tatranskej Lomnice na stanicu Štart, ktoré je možné zakúpiť si aj online. „Pestrý a zábavný víkendový program pre celú rodinu sa začína oba dni vždy o desiatej hodine,“ uzavrel Galajda.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.08.2016
Cez víkend budú v Tatrách Svište na Plese
Štrbské Pleso bude už šiesty rok po sebe v predposledný prázdninový víkend (27. - 28.8.) patriť rodinám s deťmi. Pripravené sú Svište na Plese, teda dobrodružná rodinná súťaž postavená na športovo–edukatívnom princípe, ktorý má v deťoch prebudiť záujem o pohyb na čerstvom vzduchu a o prírodu.
viac
07.06.2017
Snina pri príležitosti výročia predstaví vlastnú mincu i pieseň
Sninská samospráva sa pri príležitosti 700. výročia prvej písomnej zmienky o meste rozhodla pripraviť pre svojich obyvateľov možnosť vyraziť si vlastnú mincu. Mesto bude zároveň reprezentovať aj nová pieseň. Obe zaujímavosti predstaví verejnosti už tento piatok (9. 6.).
viac
21.07.2017
Nenechajte si ujsť pestrý víkend v bratislavskom regióne
Návštevníci bratislavského regiónu sa tento víkend môžu tešiť na podujatia Bratislava in the sky, LARP Kráľovstvo Vína, Summer Night Hafla 2017 - Oriental Garden party, Iva Bittová & Mucha Quartet (Viva Musica), Muž so železnou maskou na Červenom Kameni, Svätojakubský jarmok, 3. GULÁŠ FEST.
viac
20.10.2017
Tatranský kamzík prinesie množstvo amatérskych snímok aj workshopy
V poradí 26. ročník najstaršej slovenskej medzinárodnej tematickej súťaže Tatranský kamzík 2017 sa koná v týchto dňoch v Liptovskom Mikuláši. Podujatie prinesie okrem množstva zaujímavých amatérskych snímok aj workshopy určené nielen pre filmárov a študentov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.25 %