Streda 27.05.2020
Dnes má meniny 
Iveta
°C
16.05.2020 10:20

Vysoké Tatry sa pripravujú na letnú sezónu


Ilustračná snímka: (severovychod.sk).


Vysoké Tatry sa pripravujú na letnú sezónu. Predbežne boli na toto obdobie všetky hudobné a športové podujatia zrušené či termíny posunuté na neurčito, ale niektoré z nich sa realizovať budú.


Príkladom sú virtuálne preteky. Všetci nadšenci behu, ktorí sa nemohli zúčastniť na hromadných pretekoch, sa prihlásia na individuálne preteky. V aplikácii si vyberú značenú bežeckú trať, za ktorú po prejdení trasy získajú medailu a súťažia aj o ceny. Informovalao tom výkonná riaditeľka tamojšej oblastnej organizácie cestovného ruchu Lucia Blašková s tým, že v auguste plánujú aj bežecké podujatie City Trail.

Mesto Vysoké Tatry okrem toho chystá aj sériu podujatí Dni mesta Vysoké Tatry ako kombináciu športového a kultúrneho vyžitia. „Počas letnej sezóny bude premávať električka Kométa a historické električky, ktoré prinesú retro atmosféru a netradičný zážitok turistom v rámci jázd plánovaných na víkendy. Sprevádzať tieto jazdy bude i živá dobová hudba,” priblížila riaditeľka.

Ďalej uvádza, že v popradskom termálnom akvaparku sa začínajú pripravovať na sezónu. V súčasnosti tam prebieha čistenie bazénov a údržba celého areálu a technológií. V akvaparku je momentálne zriadené aj odberové miesto pre testovanie na ochorenie COVID-19 a onedlho spúšťajú aj rýchlotesty. „To je dobrá správa pre turistov z iných krajín, pokiaľ budú potrebovať potvrdenie o zdravotnom stave s výsledkom do 24 až 48 hodín. Testy sú aj pre samoplatcov,” dopĺňa Blašková.

Hotelieri a ubytovatelia zatiaľ pripravujú svoje ubytovacie kapacity podľa nových pravidiel, ktoré súčasná situácia priniesla. Podľa Blaškovej plánujú nadštandardné hygienické opatrenia, ako sú dezinfekčné brány či dezinfekčné prostriedky a bezkontaktné ubytovanie na recepcii. „Zamestnanci budú vybavení rúškami a rukavicami, v priestoroch hotelov i informačných centier budú germicídne žiariče či ozónové filtre, ktoré sa môžu využívať aj na dezinfekciu hotelových izieb. Počas pobytu budú môcť hostia konzumovať jedlá a nápoje v hotelových izbách alebo na vonkajšej letnej terase s dodržaním odstupov. Ďalšie opatrenia a pravidlá sa budú prijímať v súlade s nariadeniami zodpovedných inštitúcií,” vysvetľuje riaditeľka.

Niektoré tatranské chaty sú aj v tomto období otvorené v režime okienkového predaja, preto podporiť prevádzkovateľov chát a zabezpečiť si občerstvenie na svojich cestách môžu ľudia aj v tomto čase. Zoznam otvorených prevádzok však riaditeľka odporúča vopred preveriť. Otvorená je už aj Belianska jaskyňa.

Vo Vysokých Tatrách platia rovnaké nariadenia, ako sú určené celoplošne. „Na čo zvlášť vyzývame turistov, je zodpovednosť pri vysokohorskej turistike, určite dbať na to, aby si zabezpečili vysokohorské poistenie a nevystavovať sa zbytočným rizikám. Nosenie rúšok na verejných priestranstvách je samozrejmosťou, ale ak sa návštevníci po dlhom čase chcú nadýchnuť čerstvého vzduchu, Tatry sú na to jedinečná príležitosť,” dodáva Blašková.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.07.2016
Tatranci chcú návštevníkov z Izraela prilákať na peknú prírodu
Tatranci veria, že počas letnej turistickej sezóny príde do Vysokých Tatier množstvo zahraničných turistov, očakávajú najmä nárast návštevníkov z Izraela. Dôvodom má byť aj charterové letecké spojenie medzi Popradom a izraelským Tel Avivom.
viac
17.10.2016
Slovenské veľhory lákajú turistov aj mimo letnej a zimnej sezóny
Ako informovala výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry Andrea Žigová, v mimosezónnom období sa oplatí v slovenských veľhorách aj ubytovať, pretože jednotlivé ubytovacie zariadenia ponúkajú rôzne jesenné pobytové balíčky.
viac
26.10.2016
Vysokohorské chodníky vo Vysokých Tatrách čoskoro uzavrú
Nadchádzajúci predĺžený víkend sa bude vo Vysokých Tatrách niesť v znamení oficiálneho uzavretia turistických chodníkov, čo znamená obmedzenie pohybu vo vysokohorskom teréne s ohľadom na ochranu prírody, ako aj zdravie a bezpečnosť návštevníkov. Oficiálne sa začína v utorok 1. novembra.
viac
23.11.2017
Skanzen Vychylovka navštívilo takmer 35 000 ľudí
Od mája do októbra tohto roka navštívilo expozíciu Skanzen Vychylovka – Nová Bystrica celkom 34 996 návštevníkov a na Historickej lesnej úvraťovej železnici (HLÚŽ) sa odviezlo 43 056 cestujúcich. Informovala o tom kultúrna manažérka Kysuckého múzea v Čadci Darina Hnidková.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.87 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %