Štvrtok 08.12.2022
Dnes má meniny 
Marína
°C
24.11.2022 02:25

Výstavba pump-trackovej dráhy by mala byť hotová do konca novembra


Ilustračná snímka.


Výstavba pump-trackovej dráhy v blízkosti mestského parku a zimného štadióna v Lučenci by mala byť hotová do konca novembra. Na oficiálnej webovej stránke o tom informuje samospráva.


Pump-trackový areál sa nachádza na trávnatom priestranstve na Ulici B. Nemcovej. Na ploche s výmerou viac ako 270 štvorcových metrov sa dokončuje výstavba dráhy s klopenými zákrutami dlhej takmer 160 metrov. S prácami sa začalo ešte v lete, pôvodne mali byť ukončené v septembri.

"Po vybudovaní prvej fázy pump-tracku bude dráha v Lučenci vhodná najskôr najmä pre bicykle. Pump-track je vynikajúci tréningový doplnok pre všetkých cyklistov, ktorí chcú zlepšiť svoju techniku jazdy," priblížilo mesto.

Samospráva v budúcnosti plánuje pump-trackovú dráhu pokryť asfaltom, aby atrakciu mohol využívať širší záber športovcov, a to aj korčuliari, skejtbordisti či kolobežkári. Na pokračovanie projektu sa mesto uchádza o financie z grantových zdrojov či rôznych nadácií.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.11.2018
Stromy, ktoré padli za atletickú dráhu, budú nahradené novou zeleňou
Areály škôl na Pionierskej ulici sú od polovice novembra pripravené na výstavbu dlho avizovanej atletickej dráhy. Lesy mesta Brezno z nich na základe povolenia odstránili stromoradie, ktorého zdravotný stav a koreňový systém mali ohrozovať realizáciu projektu a bezpečnosť verejnosti.
viac
26.01.2019
Mesto Lučenec chce postaviť novú škôlku a zvýšiť kapacitu existujúcich
Nová škôlka a zvýšenie kapacity existujúcich škôlok je aktuálnym zámerom samosprávy Lučenca, ktorá na tento účel žiada nenávratný finančný príspevok z eurofondov. Celkové náklady majú podľa projektovej dokumentácie presiahnuť 1,05 milióna eur, pričom oprávnené náklady sú vo výške 670.000 eur.
viac
26.08.2020
V turistickom areáli by mala pribudnúť lanová dráha, chaty i reštaurácia
Výstavba kilometrovej lanovej dráhy, rozšírenie možností ubytovania a zriadenie novej reštaurácie. To sú plány občianskeho združenia (OZ) Sine Metu na zveľadenie turistického areálu v Gombaseku, časti obce Slavec v Rožňavskom okrese.
viac
21.09.2021
V areáli pri rieke Kysuca otvorili pumptrackovú dráhu pre kolesové športy
V rekreačno-športovom areáli pri rieke Kysuca v Čadci sprístupnili v pondelok pumptrackovú dráhu pre kolesové športy. Mesto o tom informovalo na svojej internetovej stránke.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.30 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.12 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.58 %