Utorok 16.04.2024
Dnes má meniny 
Dana, Danica
°C
25.08.2023 10:35

Výstavba výrobnej haly si vyžiadala práce navyše za asi 124 000 eur


Na archívnej snímke v priemyselnom areáli bývalého Kovosmaltu vo Fiľakove napreduje projekt výstavby novej výrobnej haly pre ľahký priemysel. Snímka zdroj: (tasr).


Projekt novej výrobnej haly v priemyselnom areáli bývalého Kovosmaltu vo Fiľakove bude drahší približne o 124 000 eur. Dôvodom sú práce navyše, ktoré na stredajšom (23. 8.) zasadnutí mestského zastupiteľstva (MsZ) vo forme dodatku k zmluve o dielo schválili poslanci mesta.


Ako vyplýva z dôvodovej správy predloženej na zasadnutie MsZ, predmetom štvrtého dodatku k zmluve o dielo sú nepredvídateľné a doplňujúce práce naviac. Vyčíslené boli celkovo približne na 124 000 eur s DPH, cena výstavby novej výrobnej haly tak aktuálne predstavuje viac ako 4 050 000 eur.

Medzi najdrahšie položky v dodatku patrí vybudovanie spínacej skrinky vrátane pripojenia k distribučnej sústave, dolamovanie základových konštrukcií pôvodných objektov v mieste staveniska a odpady navyše. "Pri výkopových prácach sme zistili odpady, ktoré sa nedali použiť na stavbe a museli sme ich odviezť na skládku," skonštatoval na zasadnutí MsZ vedúci oddelenia výstavby, životného prostredia a stratégie rozvoja Mestského úradu Fiľakovo Ivan Vanko s tým, že stavebné práce v rámci výstavby výrobnej haly sa postupne blížia do finále.

Vybudovanie spínacej skrinky je podľa vedenia mesta nad rámec pôvodne plánovaného projektu, samospráva však bude rokovať s distribučnou spoločnosťou o jej finančnom prebratí. "V týchto dňoch sme predložili aj ďalšie finančné nároky na zvýšenie dotácie, snažíme sa o to, aby sme ešte získali navyše nejaké dotačné sumy v rámci projektu," dodal primátor Fiľakova Attila Agócs.

Výstavba novej výrobnej haly v areáli bývalého Kovosmaltu vo Fiľakove odštartovala začiatkom februára, vzniknúť by tam mohlo približne 30 nových pracovných miest. Na realizáciu projektu získalo Fiľakovo približne 2,1 milióna eur z programu Interreg a štátneho rozpočtu. Ako spoluinvestor do projektu sumou 400 000 eur vstúpil aj Banskobystrický samosprávny kraj, ďalších vyše 1,1 milióna eur samospráva financuje z úverových zdrojov. Práce na projekte realizuje spoločnosť Metrostav, dokončené by mali byť koncom septembra.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.08.2017
Na hornej Nitre vzniknú stovky nových pracovných miest
V pondelok 7. augusta 2017 bola slávnostným výkopom odštartovaná druhá fáza výstavby výrobného závodu spoločnosti Brose Prievidza. Po jej dokončení sa zvýši výrobná kapacita, no najmä pribudnú nové pracovné miesta. Spoločnosť plánuje zamestnať viac ako 400 ľudí a postupne tento počet zvyšovať.
viac
10.02.2022
Výstavba tréningovej hokejovej haly v Poprade sa blíži do finále
Výstavba novej modernej tréningovej haly v Poprade sa blíži k zdarnému koncu. Plánované ukončenie stavebných práce je naplánované na marec.
viac
16.12.2022
V MČ Ťahanovce vyrastie nová športová hala
V košickej mestskej časti (MČ) Ťahanovce vyrastie nová športová hala. Mestskí poslanci na svojom štvrtkovom rokovaní schválili zabezpečenie financovania jej výstavby formou bankového úveru.
viac
29.03.2023
V Skalici budú na MsZ hlasovať o novej hale i predaji podielu v golfovom rezorte
Mimoriadne bohatý program čaká v stredu 29. marca na poslancov Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Skalici. Na zasadnutí, ktoré sa začína o 16.00 h, majú v programe 39 bodov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %