Piatok 30.09.2022
Dnes má meniny 
Jarolím
°C
22.09.2022 07:45

Vystavili návrhy obyvateľov na vylepšenie mesta


Ilustračná snímka: (tasr).


Výstavu projektov Banskobystričanov zameraných na vylepšenie svojho mesta pod názvom Banskobystrické zásahy 2022 otvorili v týchto dňoch na letnej terase džezového klubu v Banskej Bystrici. Informovali o tom organizátori z občianskeho združenia Víkendové.


Celkovo prišlo organizátorom osem návrhov. "Napríklad dvaja architekti sa vo svojich návrhoch zaoberali zeleňou medzi dopravnými stavbami v meste. Návrh jedného z 'nearchitektov' ponúkol napríklad nekonvenčný nápad na ozvučenie jedného z banskobystrických mostov," uviedlo k návrhom združenie.

Združenie Víkendové zorganizovalo tento projekt podľa vzoru projektu Mestské zásahy. Prvé kolo podobného projektu sa zrealizovalo v Banskej Bystrici v roku 2009 pod názvom Re:Present BB. Na projekte sa vtedy zúčastnilo 25 návrhov na vylepšenie mesta.

"Po 13 rokoch sa teda traja architekti rozhodli pre zopakovanie námetu a ponúkli priestor na nápady na vylepšenie mesta, a to nie iba pre architektov. Na projekte sa teraz mohol zúčastniť ktokoľvek," uviedli organizátori.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.03.2018
Zelený vzdelávací fond rozdelí na projekty 155-tis. eur
Zelený vzdelávací fond, ktorý bol zriadený so zámerom podporiť tretí sektor v snahe o environmentálne vzdelávanie, výchovu a osvetu v spoločnosti, podporí projekty za 155-tis. eur. Finančné prostriedky do fondu venovali súkromné spoločnosti, jedna súkromná osoba a rezort životného prostredia.
viac
20.03.2019
Otvorenie výstavy na tému „100 rokov slovenskej diplomacie“
Na Fakulte politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák 19. marca otvoril výstavu na tému „100 rokov slovenskej diplomacie“.
viac
25.01.2020
Thurzov dom ukáže umelecké zručnosti predkov i mladých remeselníkov
Thurzov dom v Banskej Bystrici sa od štvrtka (23. 1.) preniesol do čias dávno minulých a odhalí jedinečné umelecké zručnosti našich predkov spred 2000 rokov, ale i tvorbu súčasnej generácie mladých remeselníkov.
viac
16.03.2022
V Barbakáne otvorili expozíciu, predstavuje banícku históriu mesta
V banskobystrickom mestskom hrade Barbakán otvorili expozíciu, ktorá predstavuje banícku históriu mesta i okolitých obcí. Informovala o tom hovorkyňa primátora mesta Dominika Adamovičová.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.14 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.93 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.93 %